Politika:
Alanya'dan milletvekilliği için 34 başvuru
27'nci dönem milletvekili seçimleri için partiler aday belirleme sürecini son aşamaya geldi. Siyasi parti genel merkezleri milletvekili aday listelerini en geç 21 Mayıs saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verecek. Milletvekili sayısının bu seçimler sonrasında 550'den 600 yükselecek olması, 14 milletvekili olan Antalya'da sayıyı 16'ya çıkardı.

BAŞVURULARIN YÜZDE 20'Sİ KADIN

Antalya'dan 16 kişilik listeye girebilmek için 4 partiden toplam 34 Alanyalı aday adayı başvuru yaptı. Antalya'da 24 Haziran'da seçilecek 16 milletvekilinden biri olabilmek için Ak Parti'den 17, İYİ Parti'den 7, CHP'den 4, MHP'den 6  aday adayının başvurusu oldu. 34 aday adayından 7 tanesini kadınlar oluşturuyor. 

Antalya'da mevcut 14 kişilik milletvekili listesinde iki kadın vekil bulunuyor. Antalya'yı Ankara'da kadınlar adına Ak Parti Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ve Sema Nur Çelik temsil ediyor.

İŞTE ALANYA'DAKİ 34 İSİM


Ak Parti: Mevlüt Çavuşoğlu, Sena Nur Çelik, Hüseyin Güney, Abdullah Öztürk, Hüsnü Akçalıoğlu, Nurettin Uludağ, Necati Yıldırım, Ömer Kocaman, Övünç Özkan, Mine Karagöz, Erdinç Hakan Koşmaz, İsmail Yıldız, Hasan Murat Diler, Sibel Kurtoğlu Yıldırım, Durali Şener, Yusuf Uzun, Mustafa Akçocuk

CHP: Ali Takavut, Gökhan Sipahioğlu, Şengül Yeşildal, Cem Özcan

MHP: Hüseyin Yıldız, Ömer Özbek, Ali Üzüm, Ayşe Sıddıka Türkyılmaz, Şerife Uslu, Şahin Ev

İYİ Parti: Hilmi Er, Alper Arıkan, Türker Babalık, Meryem Aydoğan, Levent Dim, Cahit Kocabeyoğlu, Mustafa Mat

ALANYA ADRES SORUYOR

Yaptığı anketlerle seçimlerin nabzını tutan Alanya'nın internet gazetesi alanyaadres.com bu seçimler öncesi de takipçilerine TBMM'de Alanya'yı kim temsil etmeli diye soruyor. Ankete katılmak ve adayınıza desteğinizi göstermek için BURAYA tıklayınız...
banner111
Anahtar Kelimeler
Ak PartiMhpChpAntalya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanyalı bakandan 'Suriye' açıklaması
Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Makedonyalı mevkidaşı ile düzenlediği ortak basın toplantısında...

Haberi Oku