Politika:
Apaydın: 'Enflasyon son 15 yılın en yüksek seviyesinde'
 Milyonlarca Asgari ücretlinin açlık sınırının altında yaşamak zorunda olduğunu belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın şunları söyledi:" Dün açıklanan rakamlara göre enflasyon %25.2 oldu ve böylece 15 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum enflasyonla tek başına mücadele eden halkımızı şaşırtmadı. 
ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR

Açlık sınırının 1893 lira olduğu ülkemizde Asgari ücret 1603 lira. Bu şu demek oluyor, milyonlarca Asgari ücretli açlık sınırının altında yaşamak zorunda. 
İnsanlar kışı nasıl geçireceğini, çocuğunu nasıl okutacağını, nasıl ısınacağını kısacası temel ihtiyaçlarını karşılamak için nasıl para bulacağını kara kara düşünürken hükümet, zam yapmaktan başka çare üretemiyor.

İNDİRİM ESNAF VE İŞ ADAMLARINDAN BEKLENİYOR

Hükümet sürekli esnafların ve işadamlarının indirim yapmasını bekliyor. 
Hükümet bu zamlara karşı indirim yapılması gerektiğine dair düşüncesinde samimiyse devletin elinde olan kamu mallarına yani elektrik, su, doğalgaza, akaryakıta %50 zam yapmak yerine, indirim yapsın. Üretim girdilerine, çiftçiye kısacası üretimde gerekli olan tüm kalemlerde indirim yapılsın.
Enflasyon sepetini değiştirerek, pembe tablolar çizerek halkı kandıramazsınız ancak böyle yaparak halkı oyalarsınız. Halka baskı uygulayıp, temel ihtiyaçlarına sürekli zam yaparak, halkın yaşadığı ekonomik krizi önleyemezsiniz. 
Umuyoruz ki iktidar bu rakamlardan bir ders çıkararak geçte olsa bir önlem alır. Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın'ın da dediği gibi; sözüm ona israfı "itibar" gibi görüp lüks harcamalarından taviz vermeyen ve tasarrufu sadece vatandaştan bekleyen iktidar derhal kendine gelmeli.
Saray'da, hükümette, devlette, kamuda israfa son vermeli ve enflasyon karşısında ezilen milyonların sesine kulak vermelidir.
Bir diğer konuda HDP’li Pervin Buldan’ın Yerel seçimlerde ittifak arayışında olduğuna dair açıklamalarıdır. Bu şer ortaklığının içerisinde İYİ Parti asla olamaz. Genel Başkanımız Meral Akşener’in her zaman dediği gibi; Bizim ittifakımız milletledir. 
iYİ Parti, milletin hukukunu müdafaa etmeye devam edecektir. Gaflet ve ihanet teşebbüslerine karşı durarak milletin sesi olmayı sürdürecektir."

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanyalı bakandan ABD’ye petrol tepkisi
Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ile...

Haberi Oku