Politika:
Aydın: 'Esnafımızın her zaman yanındayız”
Mahmutlar’da esnaf ziyareti yapan Aydın, AK Parti’nin her zaman esnafın yanında olduğunu söyledi. Hükümetin esnafa yönelik desteklerini anlatan Aydın, “Güçlü bir şehir olmak için güçlü bir ekonomiye sahip olmak gerek. Esnaf bir şehrin ekonomisinin can damarıdır. Bu nedenle her zaman esnafımızın yanındayız” diye konuştu

Esnafımız yeni desteklerle işini büyütecek

Alanya Mahmutlar’da esnaf ziyareti gerçekleştiren AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, vatandaşla sohbet etti. Hükümetin çalışmaları hakkında bilgi veren Aydın, esnafın ekonominin en önemli unsurlarından biri olduğunu söyledi. AK Parti’nin her zaman esnafın yanında olduğuna vurgu yapan Aydın, prim borçlarında ödeme kolaylığı sağlandığını, basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 9 bin TL’ye kadar kazancın­dan gelir vergisi alınmadığını söyledi. Aydın, esnafa yeni finans modelleri ile işlerini geliştirme ve büyütme imkânı tanıyacak çalışmalarında hazır olduğunu dile getirdi.

Aydın, iftarda muhtarlarla buluştu

Aydın, yoğun geçen ziyaret programının ardından Dim Muhtarları ile iftar yemeğinde biraraya geldi. Muhtarların yerel yönetimlerin en önemli unsuru olduğunu ifade eden Aydın, “Muhtarlarımız ilk kez AK Parti iktidarı döneminde bu kadar önemsendi. Cumhurbaşkanımız muhtarlarımızla sık sık biraraya geliyor, onları Cumhurbaşkanlığı külliyesinde, millerin evinde ağırlıyor. Cumhurbaşkanımız neredeyse muhtarlarla her buluşmasında sizlere yeni müjdeler veriyor. Bunları sizler zaten biliyorsunuz. Bugün Antalya’da muhtarlık binası olmayan muhtarımız neredeyse kalmadı. Her muhtarlıkta da bilgisayar ve yazıcılar mevcut. Türkiye genelinde de böyle. Hükümetimiz muhtarları merkezi idarenin taşradaki en uç noktadaki temsilcileri olarak görmektedir ve sizlere değer vermektedir. Bugün muhtarlarımız asgari ücret düzeyinde maaş almaktadır. Sizler bunları fazlasıyla hak ediyorsunuz” diye konuştu.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Nihayet! Muhtarın isyanı karşılık buldu

Haberi Oku