Politika:
Bahşi'den gazetecilerin sorunlarına ilişkin soru önergesi
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, “Pandemi sürecinde canı pahasına vatandaşa en doğru haberi ulaştırmak için sahaya çıkan ve özveriyle görevini yerine getiren basın çalışanlarının sorunlarının çözümü” için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Milletvekili Bahşi önergesinde; Tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen koronavirüs, gazetecileri de çok olumsuz etkilemiştir dedi.

Pandemi tedbirleri kapsamında basınımıza hiçbir destek verilmediğini belirten Bahşi;“Bu salgın döneminde 18 gazeteci vefat etmiş, onlarca gazeteci ise bu hastalığa yakalanmıştır. Zaten ekonomik yönden büyük sıkıntılar yaşayan Anadolu basını, koronavirüs nedeniyle daha fazla sıkıntı yaşamaya başlamıştır.” ifadelerinde bulundu.

Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a şu soruları yöneltti;

1-İşsiz kalan, salgın yüzünden evden çıkamayan ve iş bulamayan basın emekçilerinin maaşının işsizlik fonundan ödenmesi için bir çalışma yapmayı düşünür müsünüz?

2-Özellikle büyük zorluklar içerisinde ayakta durmaya çalışan Yerel Gazete sahiplerine kredi imkânı sağlamak için bir çabanız olacak mıdır?

3-Sigorta ve vergi indirimi yapmayı düşünüyor musunuz? 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Karadağ'dan 'Mecburuz' açıklaması

Haberi Oku