Politika:
Bakan Çavuşoğlu'ndan yeni kabine açıklaması
Çavuşoğlu yeni kabineyle ilgili şunları söyledi: Avrupa Birliği Bakanlığı'nda 8 ay gibi bir süre görev yapmıştım, oradaki arkadaşlarımın başarılı çalışmalarını takip etmiştim. Dışişleri Bakanlığı'ndaki arkadaşlarım da dünyanın her yerinde takdir edilmiştir. Bugün iki Bakanlığımız birleşti. Avrupa Birliği Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bir çatı altında çalışmalarını sürdürecek, kendimi çok şanslı hissediyorum. İki bakanlığın birleşmesiyle beraber sorumluluğumuz da gücümüz de arttı. 

Avrupa Birliği sürecinde tüm zorluklara rağmen mesafe kat etmeyi düşünüyoruz. Yeni dönemde bakanlığımızdan beklentiler çok fazla. Biz de bunun bilinci içindeyiz. Her iki bakanlığımız da görev yapan arkadaşlarımız bunun bilinci içinde. Daha fazla çalışıp, kenetleneceğiz. Yarın NATO Zirvesi var NATO Zirvesi'ne hazırız. Avrupa, Avrupa Birliği, Afrika, Latin Amerika dünyanın her yerini kucaklayan politikamızı sizlerle beraber sürdüreceğiz. 

İç politikayla dış politika arasında bir fark yoktur. Bakanlıklarımız iç içe, el ele, kol kola çalışacaktır. Bir taraftan kurumumuzu güçlendirirken diplomasi akademimizle birlikte tüm dünyadaki ülkelerden tecrübeli diplomaların eğitimini gerçekleştireceğiz. Avrupa Birliği ve Dışişleri Bakanlığı politika üreten iki bakanlığımız olmuştur. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İYİ Parti’nin staj ve çıraklık isteği
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, staj ve çıraklık süresinin emeklilik hesaplamasına dahil...

Haberi Oku