Politika:
BERBEROĞLU'NDAN ULAŞIM MÜJDESİ

 Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, 2019 yılından önce Alanya'nın ulaşımla ilgili hiç bir sıkıntısının kalmayacağını söyledi. Kuşyuvasında devam eden çalışmalar ve önümüzdeki günlerde başlayacak olan yeni çevre yolu projesiyle ilgili bilgi veren Başkan Berberoğlu, "15 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde Alanya sağlıkta, ulaşımda, eğitimde ciddi hizmetler aldı. Bu yatırımlardan bir tanesi de Alanya'mızı İç Anadolu'ya bağlayan Kuşyuvası Tünelleri ve arkasından devam eden şuandaki 25 kilometrelik  yol projesi. Bildiğiniz gibi bu yolun en tehlikeli kısmı olan Kuşyuvası bölgesini 5 tane tünelle geçtik. Bu tünelleri de 2016 yıl başında hizmete açtık. Vatandaşlarımızda bu konuda son derece memnunlar" şeklinde konuştu.

 
'4 TÜNEL ÇALIŞMASI DAHA DEVAM EDİYOR'

Hizmete açılan tünellerin devamı olan 25 kilometrelik yolun 2016 yılının başında ihalesi yapıldı ve yapım işlemleri başladı" diyen Berberoğlu, "Bu Konya sınırına kadar olan bölüm yaklaşık 99 milyon 917 bin TL'lik bir ihale ile gerçekleşti. Toplam 3 bin 725 metre uzunluğunda 4 tane tünel bir tanede köprüden oluşan bir yol. Şuanda da bunun çalışmaları hızla devam ediyor. Yaklaşık 2017 yılı başında bu yol bitmiş olacak. Bununla birlikte Alanya'yı İç Anadolu'ya bağlayan yolun büyük bir kısmı bitiyor. Sadece bu tünellerden Mahmutlar'a kadar olan 25 kilometrelik yolunda proje çalışmaları hızla devam ediyor. Buranın da bu yıl içerisinde projesini bitirte bilirsek ihalesi yapılacak ve dolayısıyla Alanya'yı İç Anadolu'ya bağlayan yaklaşık 60-70 kilometrelik yol tamamlanmış olacak. Bu yolun tamamlanmasıyla birlikte Alanya'dan Konya'ya yaklaşık 2 saatte ulaşım sağlanacak" dedi. 
 
'ÇEVRE YOLU ÇOK ŞIK OLACAK'

Alanya'nın en büyük sıkıntılarından birisinin de ulaşım olduğunu söyleyen Berberoğlu, "Yeni Çevre Yolu  Projesinin 2016 yılının 3'ncü ayında Alanya'dan Gazipaşa'ya kadar olan 1. etabı yani Kargıcak'a kadar olan 17 kilometrelik yolun ihalesi yapıldı. Bu kısımda da 2 tane tünel 1 tane köprü 2 tane de üst geçit olacak. Bu üst geçitlerin bir tanesi Telekom Kavşağı'nda diğeri de Ticaret Lisesi kavşağında yer alacak. Tüneller de Dim Bölgesinde olacak. Gerçekten çok şık bir yol olacak. Bu yol tamamlandığı zaman Alanya Gazipaşa arası 15 dakikaya düşecek" diye konuştu.
 
'BAKANIMIZIN DESTEĞİYLE ALANYA HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALIYOR'

Kuzey Çevre Yolu Projesi ile ilgili de konuşan Başkan Berberoğlu, "Bu projeyle ilgili de tüm işlemler bitti. En kısa sürede ihaleye çıkacak. Alanya'dan Antalya'ya 155 kilometrelik Kuzey Çevre Yolu Projesi başlayacak. Bu projeyle birlikte Alanya Antalya ve Alanya Gazipaşa yollarının tamamı tamamlanmış olacak. Alanya'nın en önemli iki ulaşım projesi bitmiş olacak. Geçenlerde Ulaşım Bakanlığımızdan yapılan bir açıklama vardı. Türkiye'de ulaşımla ilgili yapılan yatırımların 3'de 1'i Antalya'ya yapılıyor diye. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bölge milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'inde katkılarıyla Alanya, Antalya Ankara'dan hak ettiği  destek ve hizmeti alıyor. Bakanımız ve milletvekillerimizin bu projeleri takip etmesiyle birlikte 2019 yılından önce Alanya'nın ulaşımla ilgili bir çok sorunu çözülmüş olacak" dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Mustafa Berberoğlu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Toklu: Asıl engel sevgisizliktir

Haberi Oku