Politika:
CHP'den şenlik eleştirisi ve Toklu'ya yanıt
CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ Alanya’da yapılan yayla şenliklerini eleştirerek “Her mahallede ayrı ayrı şenlik yapılmasına karşıyız.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Coşkun Karadağ bugün gerçekleştirilen haftalık olağan yönetim kurlu toplantısı basın açıklamasında bulundu. 

MUHİTTİN BÖCEK GÖKBEL’DE OLACAK

Karadağ basın açıklamasında Alanya’da gerçekleştirilen yayla şenliklerini eleştirdi. İlk olarak bu hafta sonu yapılacak olan Gökbel Şenlikleri’ne Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte katılacaklarını belirten Karadağ, “Son günlerde Alanyamızda Yörük kültürünün devamı olarak yayla şenlikleri yapılıyor. Önümüzdeki cumartesi ve pazar günleri Gökbel Yayla Şenliğini yapacağız. Biz parti olarak geniş bir şekilde katılacağız. Büyük bir ihtimalle bir aksilik olmazsa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’de bu şenliklere katılacak, kendilerini karşılayacağız ve bu şenliklerin çok iyi geçmesini sağlayacağız.” dedi.

KARADAĞ’DAN ŞENLİKLERE ELEŞTİRİ: TAVUK DÖNER - AYRAN

Karadağ daha sonra ise yayla şenliklerini eleştirerek her mahallenin ayrı ayrı şenlik yapmasının yanlış olduğunu söyledi. Tavuk döner ayranla şenliklerin geçiştirildiğini belirten Karadağ, “Ancak bu şenliklere bizim şöyle bir eleştirimizde var: Bütün mahallelerin tek tek şenlik yapması kendilerine maddi külfet getiriyor. Gökbel, Tokar ve bir tane daha olabilir belki, buralarda toplu halde bu şenliklerin yapılması halkımızın geniş katılımını sağlayacaktır. Ayrıca bu şenliklerin bir kültür şenliği haline dönüşmesi taraftarıyız. Yaylalardaki bu şenlikler tavuk döner ve ayranla geçiştirilmemeli. Özellikle Yörük kültürünün canlandırılması farklı animasyonlar yapılması belki halk oyunları veya daha farklı bir takım etkinliklerle bu kültürün canlandırılmasında fayda var diye düşünüyoruz. Bu organizasyonu yapan arkadaşlarımıza, derneklere ve muhtarlarımıza bu konuyu ilettik. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu festivallerin hem folklorik hem yemek kültürü hem de yaşam kültürünü canlandıracak bir şekile dönüşmesi bizim temennimizdir. “ diye konuştu.

“CHP OLARAK DARBELERE KARŞIYIZ”

İlçe Başkanı Karadağ sözlerine 15 Temmuz gününü anarak devam etti. Karadağ, “Geçtiğimiz pazartesi günü FETÖ’nün hain saldırısının yıl dönümü kutlandı. Ben tekrar üstüne basarak sivil ve askeri darbelere CHP olarak her zaman arşı olduğumuzu söylüyorum. Geçen toplantıda yine izah ettiğimiz gibi bu tür darbeler ve bu tür saldırılar; devrimci ilerici görüşe zarar vermiştir. Orada 251 vatandaşımız şehit olmuştur. Onlara da rahmet diliyorum.”

“FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI NEREDE?”

“Biz her zaman FETÖ’nün ülkemizde bir tehdit olma ihtimalinin sona ermesi taraftarıyız.” diyen Karadağ, “Geçen hafta Sayın Genel Başkanımız bu konuda çok doyurucu ve açıklayıcı bilgiler verdi. Biz Alanya Teşkilatı olarak yine bu FETÖ’nün siyasi ayağının çözülmediği sürece ülkemizde bir tehdit olarak duracağı kanısındayız. Bu konuda yetkilileri ve parlamentoyu göreve davet ediyoruz. FETÖ’nün siyasi ayağı durduğu müddetçe, FETÖ her zaman ülkemizde bir tehdit unsurudur. Bunun tüm siyasi partilerle ortak olarak ortadan kaldırılması görüşündeyiz.” şeklinde konuştu.

TOKLU’YA YANIT VERDİ

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu dün yaptığı basın açıklamasında, Alanya’daki 15 Temmuz etkinliklerine diğer siyasi partilerin başkanlarının ve temsilcilerinin katılmadığını söylemişti. Toklu’nun yaptığı eleştiriye yanıt veren Karadağ, “Bu konuda sözüme başlarken söyledim. Bizim görüşümüz açık ve net. Biz FETÖ’ye karşıyız. Bizim genel merkezimiz Türkiye çağında bunu lanetledi. Ancak bunun siyasi ayağı çözülmediği derece terör örgütünün ülkemizde tehlike olmaktan çıkmayacağını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla bu tür toplantılarda kesinlikle önce parlamento terör örgütünün siyasi ayağını bulmak zorunda ve çıkartmak zorunda. Bu terör örgütünün siyasi ayağı parlamento içerisinde ve toplum içerisinde hala kendisini korumaktadır. Bu konuda bizim görüşümüz nettir ve Genel Başkanımız Salı günü yaptığı toplantıda bunu açık bir şekilde dile getirmiştir. İzmit’teki bu tür toplantılarda gördük. İşi siyasi farklı boyutlara getirip orada başkanımıza ve partimize yapılan bir takım saldırılara da karşıyız.” dedi. Karadağ konuşmasının son bölümünde Tunceli’de mayına basarak şehit olan 2 çocuğa rahmet dileyerek, “Terörü lanetlemenden konuşmamı bitirmeyeceğim. Geçtiğimiz günlerde iki tane bebeğimiz maalesef mayınlara basarak can vermiştir. Yine yüreğimiz yanmıştır. İnşallah ülkemiz bu beladan çok kısa bir sürede kurtulur. “ diyerek sözlerini noktaladı. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

CHP'nin delege seçimini adaylar böyle...

Haberi Oku