Politika:
KILIÇDAROĞLU ALANYA'DA NELER SÖYLEDİ?
Alanya'da partisinin düzenlediği mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eğitim alanındaki sıkıntılara değinerek, anne ve babaların çocuklarını rahatlıkla okula gönderemediklerini ileri sürdü. Çocukların evlerine 5 kilometre uzaktaki okullara kayıtlarının yapıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Böyle bir sistem olabilir mi? Bu milli eğitim sistemi değişecek, bu ülkeye milli eğitim politikasını sözüm söz CHP getirecek. Öğretmenlerimiz üçüncü sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Öğretmenleri toplumun lideri haline getireceğiz. Onun bilgi birikiminden yaralanacağız. Eğitim politikasını siyasetçiler değil, eğitimciler belirleyecek. O nedenle söylüyorum önümüzdeki seçimler önemli. Sıradan seçimler değil" dedi. 
1 Kasım seçimlerinde vatandaşların iki seçeneğinin olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ya baskıdan yana oy kullanacaklarını, baskı olsun medya susturulsun, gazeteci dövülsün, dış politikada dünyadan soyutlanalım, başımızda da diktatör olsun deniyorsa oy belli yer belli. Ama diyorsanız herkesin karnı doysun, bu ülkede anne ve baba çocuğunu güler yüzlü okula göndersin, dünyada saygınlığı artsın, işsizi olmasın, herkesin işi aşı olsun diyorsanız, medya özgür olsun diyorsanız. Burada parantez açıyorum, havuz medyasına da sesleniyorum ne yazarsanız yazın, size bunların yaptığı gibi baskı yapamayacağız, özgürce CHP‘yi eleştireceksiniz. Biz demokratız, demokrasiye inanıyoruz” diye konuştu. 

FAİZLERİN YÜZDE 80'İNİ SİLME SÖZÜ

Vatandaşın borç batağında olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, “205 milyar lira kredi kartı faizi, tüketici kredisi faizi ödedi bu millet. Kaynak nerede? Milleti soyuyorsun zaten bir avuç insana gitti o faizler. Borçlu vatandaşımızı borç batağından kurtarmak benim boynumun borcu. O faizlerin en az yüzde 80’ini sileceğim. Biz ekonomide başarılıyız diyorlar. Madem başarılısınız işsizlik niye? Sosyal devleti savunuyoruz diyorlar. 17 milyon yoksul ne? Demokrasiyi savunuyoruz diyorlar, neden gazeteciler tehdit ediliyor? Bunu soracağız" dedi. 

“SURİYELİLERİ ÜLKELERİNE GERİ GÖNDERECEĞİZ”

Türkiye'nin bölgesinde lider olduğunun iddia edildiğini ancak Türkiye'nin dünyadan soyutlandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Neden Türkiye’yi dünyadan soyutladınız. AB ve Orta Doğu sırtını döndü. 2 milyon 225 bin Suriyeli Türkiye’ye geldi. Dediler ki doğru yapıyoruz. Şimdi başlarına bela oldu. CHP iktidarında Orta Doğu politikasını yeniden düzenleyeceğiz. Suriye’de akan kanı durduracağız. Orta Doğu’ya barışı getireceğiz. 2 milyon 225 bin Suriyeliyi ülkelerine göndereceğiz” dedi.

“PİKNİĞE DEĞİL SANDIĞA GİDİN”

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: 
“1 Kasım'da sandığa gitmeye hazır mıyız? Komşunuzu ikna edin. Bugün hava güzel, sandığa gitmesek olur mu, pikniğe gidelim derseniz olmaz. Hep beraber mücadele edeceğiz. Ne olacak Türkiye’nin hali diye bir soru var. CHP barışı nasıl sağlayacak diyorlar. CHP avukat bürolarında kurulan parti değil, CHP savaş meydanlarında kurulan parti. Kendi partileri ile CHP’yi karıştırmasınlar. Biz bu ülkenin kurucu partisiyiz. Hiçbir ayrım yapmayız. Kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun 78 milyonu kucaklayan tek parti CHP’dir.”
“Koalisyon görüşmelerinde iki ayrı kutup vardı” diyen Kılıçdaroğlu, “MHP ve HDP, ikisinin de ortak görüşü şuydu; koalisyon kurulacaksa CHP olmalı. Neden söylüyorlar? Çünkü CHP sadece onlara değil, tüm dünyaya güven veriyor. CHP iktidarında yolsuzluk olmaz, politikacının cebi dolmaz, her kuruşun hesabı vatandaşa verilir, hiç kimse ötekileştirilmez, çocuklar güzel okula gider, taşıma sistemi olmaz, çocuk neredeyse öğretmen oraya gider. Atanamayan öğretmen olmaz” şeklinde konuştu.

“MİLLİ VE YERLİ OLAN TEK PARTİ CHP'DİR”

Alanya’nın 3 şehit verdiğini aktaran Kılıçdaroğlu, “Hiçbir zaman gazi ve şehit yakınlarına kirli demedik. Şimdi milliyetçilik yapıyorlar. Milli ve yerli olacakmış. Milli ve yerli olan tek parti CHP’dir. Bu toplumu böldüler, ayrıştırdılar. O nedenle bizim duruşumuz Mustafa Kemal’in duruşudur. Bizim duruşumuz milli birliğin ve huzurun duruşudur. Kardeşim saraya hizmet eden bir adam istiyorsan doğru var gidip oyunu verebilirsin. Ama saraya değil de bu ülkenin insanına hizmet eden, cebini değil halkı düşünen bir parti arıyorsan onun adı ve ünvanı belli. Hiç kimse unutmasın, ‘Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” dedi.
Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından kalabalığa karanfil atarak, parti otobüsüyle Manavgat ilçesine hareket etti. Kılıçdaroğlu’nun mitingine Antalya milletvekili adayları Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök, Figen Abluka Çalıkuşu, Rafet Zeybek, Nusret Bayar, Deniz Filiz, Sultan Yeğen, Sevindik Gizli, Cavit Arı, Barış İşbilen, Meral Engin katıldı. Deniz Baykal mitinge gelirken, parti otobüsünün üzerine çıkmadı.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner209

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya CHP'nin acı kaybı

Haberi Oku