Politika:
Köse: İhaneti unutmayacağız
İşgali sokaklara inen milyonların engellediğini belirten Milletvekili Av. Mustafa Köse, “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara inen, tanklardan ve uçaklardan atılan bombalara göğsünü siper eden halkımız, ikinci bir kurtuluş mücadelesi verdi. Pensilvanya’dan aldıkları talimatla, halkımızın üzerine kurşun yağdıran alçaklar, 250 vatandaşımızı şehit ederken, 2193 vatan evladını da gazi etti. Ülkemizin bağımsızlığı için şehadet şerbetini içen şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet borçluyuz” diye konuştu. 

15 Temmuz’un; milletin kanıyla ve canıyla yazdığı millî direniş destanı olduğunu vurgulayan Köse, “Kurtuluş savaşında bile kurşun sıkılmayan Türkiye Büyük Millet Meclisi, o gece bu hainler tarafından bombalandı. 15 Temmuz günü vatandaşımız ülkesine, devletine, demokrasiye, milli iradeye sahip çıkmak, çocuklarımıza bağımsız ve güçlü bir Türkiye bırakmak için meydanlara indi. Halkımızın sergilediği bu kahramanlık, milletin üstünde bir gücün olmadığını tüm dünya gösterdi” şeklinde konuştu.

15 Temmuz’un ülkemiz için çok önemli bir kırılma noktası olduğunu ifade eden Köse, “Halkımızın sergilediği kahramanlık, vatanına ve demokrasiye sahip çıkmadaki kararlılığı sayesinde, artık hiç yapı, gücünü hangi ülkeden alırsa alsın hiçbir örgüt, ülkemizi bölmeye, darbe girişimlerine cesaret edemeyecektir. Türkiye, milletten aldığı güçle oluşacak iktidar sayesinde büyümeye, gelişmeye devam edecektir” dedi.

15 Temmuz’un unutulmayacağını sözlerine ekleyen Milletvekili Mustafa Köse, şöyle devam etti: “15 Temmuz’un yıldönümü dolayısıyla bir haftadır, çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Şehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi ziyaret ettik. Mevlid-i Şerifler okuttuk. Paneller düzenledik. 15 Temmuz günü de tüm yurtta halkımız bir yıl önceki ruhla meydanlarda olacak. Tüm halkımızı bu akşam Türk Bayrakları ile meydanlara inmeye, bu milli diriliş gününü unutmamaya ve unutturmamaya davet ediyorum” şeklinde konuştu. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Milletvekili Aydın: “İstikrarın güvencesi...
AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, AK Parti’nin 16 yıldır istikrarın güvencesi olduğunu söyledi....

Haberi Oku