Politika:
Muhtarlar seçmen kağıtlarını dağıtmaya başladı
24 Haziran'da gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için oy kullanacak vatandaşların seçmen kağıtları muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandı. Alanya'da cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için güncellenen listeler ve seçmen bilgi kağıtları ilçe seçim kurulu tarafından muhtarlara teslim edildi. 

24 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimlerde oy kullanmak için gerekli olan seçmen kağıtlarını teslim aldıklarını dile getiren Tosmur Mahalle Muhtarı Yakup Gündoğan, vatandaşlara oy kullanımında aksaklık yaşanmaması için muhtarlıklardan seçmen kağıtlarını almaları konusunda çağrıda bulundu. 

Seçmen kağıtlarının dağıtımının 17 Haziran Pazar akşamına kadar bitirileceğini belirten Muhtar Gündoğan, "Sandık seçmen listelerinin kesinleşmesinin ardından seçmen bilgi kağıtlarının dağıtılması işlemi başladı. İlçe Seçim Kurulu tarafından seçmen kağıtları bizlere 30 Mayıs 2018 tarihi itibariyle verildi. Vatandaşlar muhtarlıklara uğrayarak seçmen bilgi kağıtlarını alabilir. Hangi okul ve sandıkta oy kullanacaklarını öğrenen seçmenler gidip kolaylıkla oy kullanabilirler.  Aynı zamanda Yüksek Seçim Kurulu'nun internet sitesinden hangi sandıkta hangi numarada oy kullanacaklarını öğrenebilirler, kimlik veya sürücü belgesiyle seçim oy kullanabilirler. Dağıtım işi en geç 17 Haziran Pazar akşamına kadar bitirilecek." diye konuştu. 

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Türkdoğan'dan kongre öncesi önemli mesajlar

Haberi Oku