Politika:
'O CENAZEDE SENİN NE İŞİN VARDI?'

 Alanya'da Barış Mitingi için gittikleri Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden 7 kişiden Sevim Şenik ile Tevfik Dalgıç’ın otopsileri tamamlanarak cenazeler önceki gün akşam saatlerinde Alanya’ya getirilmişti. Cikcilli Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine katılan isimlerden olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti. Yeşildal, açıklamasında şunları söyledi: "Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör olayında hayatlarını kaybeden Alanyalı hemşerilerimizin cenaze törenine katıldık. O insanlar sivil toplum örgütlerinin, mühendis odalarının, Türk Tabipler Birliği'nin, memur ve işçi sendikalarının birlikte düzenledikleri Barış Mitingi'ne katılmışlardı.

'ORTADA GÖREVİ İHMAL VAR'

Barış isteklerini haykırmak için Ankara’ya gitmişlerdi. Onlar terörist değil, teröre kurban giden vatandaşlarımızdı. Devletimiz de bu insanlar için 3 gün milli yas ilan etti, bayraklar yarıya indi. Bir tarihi insanlık görevini ifa etmek için katıldığımız törende gördük ki teröre kurban verdiğimiz insanların cenazeleri üzerine bir terör örgütünün simgelerini anımsatan örtüler örtülmüş. Bu örtülerin kullanılmasına izin veren başta Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven olmak üzere Emniyet Müdürü'nü ve diğer yetkilileri şiddetle kınıyorum. Eğer kaldıysa Cumhuriyet Savcılarını da göreve çağırıyorum. Buradan görevlerini ihmal edenler hakkında suç duyurusunda bulunuyorum."

'NEFİ KARA VE SENİN NE İŞİN VARDI?'

Yeşildal'a facebook üzerinden cevap veren bir vatandaş, "Sayın ilçe başkanı senin ve milletvekilin Nefi Kara'nın orda ne işi vardı? O paçavraları görünce cenazeyi terketmeniz gerekmez miydi? Siz orda olduğunuza ve bu olaya seyirci kaldığınıza göre, kendiniz için de suç duyurusunda bulundunuz mu?" diye sordu.
banner111
Anahtar Kelimeler
ChpŞengül Yeşildal

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Ak Partili Kiriş'ten sağduyu çağrısı

Haberi Oku