Politika:
Sefa Çorbacı 15 Temmuz'u anlattı
15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti.Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz.15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin Demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı milletimiz,Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş,girişim boşa çıkarılmıştır.Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş,sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adımda atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir.Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu,Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı,kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik,laik,sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır.Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken,darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar,gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İYİ Parti’nin staj ve çıraklık isteği
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, staj ve çıraklık süresinin emeklilik hesaplamasına dahil...

Haberi Oku