Politika:
Uslu'dan CHP ve MHP'ye tavsiye

 AK Parti tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Atay Uslu, AGC Center'ı ziyaret etti. Uslu’ya Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu da eşlik etti. Ziyarette konuşan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Atay eski bir mülkiyeli ve yeni bir vekil. Kendisinden taleplerimiz var. Siyaset uzun soluklu. Kendisiyle önümüzdeki dönemde yerel medyanın sorunlarını konuşmak isteriz" dedi.

'TÜRKİYE PRANGALARINDAN KURTULDU'

Uslu da, "AGC güçlü bir sivil toplum örgütü. Aynı zamanda güçlü bir batı cemiyeti. Alanya Antalya’da özel bir bölge. Türkiye 15 Temmuzu bir darbe teşebbüsü olarak görmüyorum. Bu Türkiye’ yi Suriyeleştirme çabası. Farklı güçler Türkiye işgal edip bölecekti. Kurtuluş Savaşı’nda bile meclise zarar vermediler ama bu teşebbüste meclisi bombaladılar. Millet sokaklara dökülüp iradesine ipotek koymak isteyenlere karşı çıktı. Türkiye bu süreçle ayağındaki prangalardan kurtuldu" şeklinde konuştu.

'BUNDAN KURTULMANIN TEK YOLU BU'

OHAL'in 3 ay daha uzatılmasına da değinen Uslu, "Cumhurbaşkanının yaverine kadar sızmış teröristlerden kurtulmanın bu yolu. Fransa 9 aydır OHAL ile yönetiliyor. Fransa insan hakları sözleşmesini askıya aldı biz almış değiliz. Bu süreç sona erecek. Türkiye’nin normalleşeceğini yatırım ortamının sağlanacağına inanıyorum" diye konuştu.

'MUHALEFET DARBEYE KARŞI DURDU'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ak Parti'nin koltuk değneği olduğuyla ilgili söylenenler de hatırlatılan Uslu, "Türkiye’deki darbe teşebbüsüyle muhalefet partisi liderleri darbeye karşı olduklarını söyledi. Medyada farklı sesler var. Medyaya destekleri için teşekkür ediyorum" dedi.

'ALANYALILARIN VERDİĞİ OY SORUMLULUK'

 Alanya'ya yatırımların süreceğini belirten Uslu, "Takım kaptanımız Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu. Mahallelere kadar hizmetlerimiz devam ediyor. Düğünde de cenazede de varız. Alanyalıların verdiği oyu biz sorumluluk olarak görüyoruz" dedi.

'ALANYA'DAKİ KARARLARI KANUNLAŞTIRDIK'

Alanya için göç idaresi önemli olduğuna değinen Uslu, "Ben göç idare uyum başkanlığındayken ilk toplantıların birini Alanya'da yaptık. O toplantıda aldığımız kararları kanun haline getirdik. Şimdi bir yıllık ikamet izni alan ne kadar yurt dışında kalırsa kalsın o izni kendinde kalıyor. Yabancılar hassas. Hizmetleri daha iyi almak, bürokrasi ile uğraşmak istemiyor. Bundan sonra yetkilendirilmiş özel kurumlar ortaya çıkacak. Alanya'da yeni bir binaya geçilecek. Daha modern bir binada Alanya temsilciliği hizmet verecek" şeklinde konuştu.

'YABANCILARLA İLGİLİ KORKUMUZ YOK'

Alman başkonsolosunun darbe öncesinde Alanya’da yaşayan Almanların adreslerini istemesi ve herhangi bir olumsuzlukta tahliyede bulunabilecekleri sözleri de hatırlatılan Uslu, "Darbe teşebbüsü oldu. Türkiye güçleniyor. Almanya, İngiltere, ABD’nin mutlaka etkileri var. Yabancılarla ilgili korkumuz yok. Yerleşenlerle ilgili kaygımız yok. Gizli güçlerin Türkiye üzerine oyunlar oynadığıyla ilgili olabilir.  Dışardaki ülkeler biz kaygıyla izliyoruz dediler. Biz demokrasinin yanındayız demediler. Bu mücadelede Avrupa basını sınıfta kaldı. İkamet sahibi yabancıların gelişine sekte vermeyeceğiz" diye konuştu.

'PARTİ DEĞİL, MEDENİYET HAREKETİYİZ'

Ak Parti iktidara geldiklerinde Antalya’daki oyumuz yüzde 21'dik şimdi yüzde 42' diyen uslu, "Antalya’da bir başarı var. Hedefimiz Antalya’da Türkiye ortalamasının üzerine çıkmak. Bize kim oy vermediyse ona ulaşacağız. Onlardan oy almaya çalışacağız. Yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız. Biz bir parti değiliz, bir medeniyet hareketiyiz. Darbe gecesi Kabe'de, Myanmar’da bizim için dua edildi. Biz bu medeniyet hareketini büyüteceğiz. Biz 15 Temmuz ruhunu devam ettireceğiz. Biz sahadan kopmadık, kopmayacağız. İnşallah daha da büyüyeceğiz" dedi.

'BİZE DEĞİL HDP'YE DESTEK VERDİLER'

FETÖ PYD hakkındaki soruyu da yanıtlayan Uslu, "Devletteki FETÖ kalıntıları temizlendi. Biz yapmamız gerekenleri yapmaya devam edeceğiz. Bu FETÖ temsilcileri yerel seçimde bize destek vermediler. Marjinal kesimlere HDP ye destek verdiler" şekilde konuştu.

'YENİKAPI RUHU DEVAM ETMELİ'

Biz bir şeyi siyasi malzeme olarak kullanmayız Uslu sözlerini şöyle sürdürdü: "Politika ve siyaset ayrı siyaset yıllarca kavga olarak ifade edildi. Muhalefet alternatif olursa millet onları seçer. Ülkenin birliği konusunda beraber olmalıyız. Yenikapı ruhu devam etmeli. toplumun tamamını kucaklamaya devam edeceğiz.

'FARKLI PAZAR ARAYIŞLARI VAR'

Turizmdeki daralma Rus pazarındaki kırılma ile Antalya ciddi kayıp yaşadı. Bunun sebebi Rus uçağının düşürülmesiydi. Şimdi ilişkileri düzelttik. Her şeyi masaya yatırdık, çalışıyoruz. Farklı pazar arayışlarımız var. Güvenlik algısı var. EXPO ya gelen yabancı sanatçılar var. Bu sanatçıların gelişi kendi ülkelerinde ses getirdi. Antalya güvenli kentler arasında. Alanya ve Antalya markası oluşturma çabaları var. İnşallah bunu da oluşturacağız. Antalya siyaset dünyası hazır. Antalya menfaatleri söz konusu olunca bir araya gelebiliyoruz."

banner111
Anahtar Kelimeler
Atay Uslu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Toklu: Bu salgını yeneceğiz

Haberi Oku