Politika:
'Vatandaşa tehlikeyi iyi anlatmalıyız!'

 Antalya ilçelerine ziyaretler gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mustafa Erdem, Alanya İlçe Teşkilatı'nda partililerle buluştu. CHP İlçe Başkanı Ali Takavut ve ekibi tarafından karşılanan Erdem'e İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve partisinin yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Yıllar önce Çorum'da ve Sivas'ta kardeş kavgaları yaşandığını hatırlatan Ali Takavüt, "Hükümetin bir daha bunları yaşamamamız için çok ciddi tedbir alması gerekiyor. Vatandaşın sağduyusuyla geçmişte bunlar önlendi ancak çok sayıda vatandaş da hayatını kaybetti" dedi.

'DÜN AK DEDİKLERİNE BUGÜN KARA DİYORLAR'

Ülkenin çok kritik bir süreçten geçtiğini söyleyen İl Başkanı Mustafa Erdem, "Önce Ergenekon ve Balyoz Davası denildi. Şimdi o davada idam kararı verilen paşalar yeniden işbaşına getirildi. Şimdi gündemde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) var. AKP'nin şimdi 'FETÖ' dediği, kendi hedeflerine beraber yürürken mal paylaşamayan eski arkadaşlarıydı. Dün ak dediklerine bugün kara diyorlar. Periyodik olarak CHP ve karşıt düşüncelere karşı saldırı ve tehditler de tüm hızıyla sürüyor. Önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tehdit edildi, ardından Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a silahlı saldırı, sonra da Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak'a saldırı gerçekleştirildi. Nerdeyse cumhuriyetle özdeşleşmiş Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan baskı ve tutuklamalar, akabinde Çözüm Süreci adı altında kol kola yürüdükleri HDP'li milletvekillerini tutukluyorlar, sabahında Diyabakır'da bomba patlıyor" diye konuştu.

'HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ'

Erdem, şöyle devam etti: "Bunlar şeriata, padişahlığa, tek adam yönetimine doğru giden bir yolun ilk taşlarıdır. Aslında burada bizlere bir görev düşüyor. CHP'nin iktidarından çok daha önemli, bağımsızlık sevdalısı insanlar için hem cumhuriyete, hem özgürlüklerimize, hem toprağımıza sahip çıkma zamanı geldi. Hangi partiden olursa olsun, hangi partiye oy verirse versin herkesin el ele vermesi gerekiyor. Demokrasi bizim zenginliğimiz. '101 Kadın 101 Genç Projesi' ile özellikle kırsal mahallelerde çalışmalara başlayacağız. Umarız 101 kadın sadece isminde kalır. Bu rakam 201, 301, 501, 1001 olur. Kadın ve gençleri karar organlarına katan bir çalışmayı başlatmak istiyoruz. Bu konularda ilçelerden de destek alacağız. Hep beraber çalışacağız.
banner111
Anahtar Kelimeler
CHP Ali Takavut

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Özbek 'Cumhur İttifakını' anlattı
MHP Antalya Milletvekili Adayı Ömer Çzbek sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Haberi Oku