Sağlık:
65 yaş ve üzeri vatandaşların aşı hassasiyeti

Antalya’da yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlar Korona virüs aşısının ilk dozunu vurulmak için, sabahın erken saatlerinden itibaren sağlık kuruluşlarında sıraya giriyor. Randevu gün ve saatleri geldiğinde aşılarını olan vatandaşlar, 10 dakika boyunca herhangi bir yan etkinin olup olmadığının anlaşılması için gözetim altında tutuluyor. 65 yaş üstü vatandaşlar, ilk dozu vurulduktan 28 gün sonra ise ikinci dozu vurulmak için aile sağlığı merkezlerine gidebilecekler.

“Yaşamak için aşı vurulduk”

Korona virüs aşısının ilk dozunu vurulmak için aile sağlığı merkezine gelen 71 yaşındaki Nimet Burdur, “Yaşamak için aşı vurulduk. Şimdilik ağrı, sızı yaşamadık. Randevu alıp geldik. Biz geldiğimizde bu kadar kalabalık yoktu. Vurulan 10 dakika bekleyip gidiyor” diye konuştu.

“Aşıdan çok korkuyorum”

İlkokuldu vurulduğu aşı aklına gelince korkudan sabaha kadar uyumadığını belirten Nimet Burdur, “Sabaha kadar korkumdan uyku uyumadım. Aşıdan çok korkuyorum. Aklıma ilkokulda aşı vurulurken kaçışım geldi. Görevliler beni yakaladı, aşımı vurdu. O geldi aklıma benimde korktum ama hiçbir şey olmadı. Vurulduğumu bile hissetmedim” şeklinde konuştu.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Psikolog Uysal: “Pandemi çiftlerde tahammülsüzlüğe...
Uzman Psikolog Büşra Uysal, pandeminin insanlar üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri olduğunu belirterek, “Özellikle...

Haberi Oku