Sağlık:
Alanya'da bir ilk: Kapalı fıtık ameliyatı
 Fıtık cerrahisinde altın yöntem olarak geçen bu uygulamayla birlikte hasta Bedir Bozgeyik (29) eski sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Öğretim Üyesi Genel Cerrah Uzmanı Hasan Çalış, hastanede bu tür operasyonların artarak devam edeceğini açıkladı. 
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilçeye sağlıkta yeni hizmetler sunmaya ve kazandırma devam ediyor. Kapalı kasık fıtığı ameliyatını gerçekleştiren  Dr. Hasan Çalış; “Gelişen teknolojiyle birlikte hastalarımıza Laparoskopik cerrahi tekniği hizmetini sunmaktayız. Birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirdiğimiz ince metal borular (trokar) sayesinde kamera yardımı ile vücutta geniş kesiler yapmaksızın hastalarımızı tedavi edebilmekteyiz. Çok küçük bir kesiyle yapılan bu yöntemde hastalarımızın iyileşme ve hastanede kalma süreleri de kısalmaktadır. Bizlerde artık bu uygulamayı hastanemizde başarılı bir şekilde yapmaktayız. Kapalı ameliyatlarımızın sayısı artarak devam edecektir” dedi. 
Hasta Bedir Bozgeyik ise verilen sağlık hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Bozgeyik, “Doktorumun bana vermiş olduğu güven sayesinde bugün buradayım. Eski sağlığıma hızlı bir şekilde kavuştum. Gösterilen ilgi ve sağlık  hizmetinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Omurga Sağlığı Ünitesi hasta kabulüne başladı
Prof. Dr. Yetkin Söyüncü, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ve Omurga Sağlığı Ünitesinde hasta kabulüne...

Haberi Oku