Sağlık:
Alanya'daki kasaplara sıkı denetim
Alanya'da hizmet veren kasaplara sıkı denetimler yapılıyor. Gıda, Tarım ve Köyişleri yetkilileri tarafından yapılan denetimlerde özellikle et kesme tahtaları denetleniyor. 

Son günlerde oldukça gündemde olan et tahtalarının tam bir bakteri yuvası olduğu açıklanmış ve hastalıklara davetiye çıkardığı uzmanlarca belirtilmişti. Et kesmek için kullanılan ve tahta ile polietilen malzemeden yapılan tahtaların temizliğinin sadece su ile yapılamayacağını belirten uzmanlar, düzenli olarak bu tahtaların uzman kişiler tarafından temizlenmesi gerektiğini açıklamışlardı. 

YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ
Bu açıklamalar sonrası harekete geçen yetkililer Alanya'daki bir çok kasabın et tahtalarını denetlemeye başladı. Geride bıraktığımız hafta sonu yapılan denetimlerde bir çok kasap, et tahtalarının temizletilmesi konusunda uyarıldı ve kasaplara konu hakkında açıklayıcı bilgiler verildi. 

MEHMET YILMAZ UYARDI

Polietilen et tahtası temizleme ustası Mehmet Yılmaz geçtiğimiz hafta yapılan denetimler sonrası bir çok kasabın kendisine ulaştığını belirterek, "Bu denetimlerin devam edeceği ve cezaların da geleceğini öğrendim. Yetkililer halkın sağlığı açısından çok doğru bir denetim gerçekleştiriyorlar. Kasap ve otellerdeki bakteri yuvası et tahtaları halkın sağlığını tehdit ediyor. Denetimler sonrası anında et tahtalarını temizleten kasaplara da teşekkür ediyoruz." dedi.

Mehmet Yılmaz ev, otel ve kasapların kendisine 0553 792 46 48 numaralı telefondan ulaşabileceklerini söyledi. 
banner111
Anahtar Kelimeler
Mehmet YılmazAlanya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Uzmanlardan çocuğunuzu sanatla okul öncesi...
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Satılmış, “Okul öncesi yıllarda verilen çok yönlü...

Haberi Oku