Sağlık:
ALKÜ'de ses terapisine başlandı
Alanya bölgesinde  bir ilk. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi güçlenen yeni genç ve  dinamik kadrosuyla birlikte birçok sağlık hizmetini hasta ve hasta yakınlarına sunmaya devam ediyor. Ses kısıklığı sorunu yaşayan hastalarına, ses terapisi ile tedavi imkanı sunan hastane, bölgeye sağlıkta yenilikleri de beraberinde  getirdi. 6 aydır ses  kısıklığı sorunu bulunan Şükran Hatipoğlu (53) şifayı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde buldu. 
Dr. Öğretim Üyesi Kulak Burun Uzmanı Hüseyin Günizi,  ses kısıklığının sosyal yaşamı etkilediğini hatta sesini kullanan mesleklerde iş hayatında ciddi sorunlara neden olduğuna  dikkati çekti. Kulak Burun Uzmanı Hüseyin Günizi, “Bizler  hastalarımıza doğru nefes alıp vermeyi ve ses tellerini doğru kullanmayı öğreterek  ses  kısıklığı sorunlarına  çözüm bulmaya  çalışmaktayız.” dedi.
 
Ses kısıklığının nedenleri nelerdir? 

Dr. Hüseyin Günizi, "Ses  kısıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Psikolojik durumlar , reflü (mide rahatsızlığı), yaşlılığa bağlı oluşan durumlar, sesin yanlış kullanımı, guatır ve benzeri operasyon sonrasında ses tellerinin hasar görmesi ses kısıklığının nedenleri arasında yerini almaktadır. 

Uzun süren ses kısıklığı gırtlak kanserinin habercisi olabilir mi? 

Ses kısıklığı bazen hayatı tehdit eden hastalıkların habercisi  olabilmektedir. Gırtlak kanserinin ön belirtileri arasında ses  kısıklığı yer almaktadır. Bu yüzden ses kısıklığı  olan hastalarımızın mutlaka bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. 

Alanya ve çevre bölgesinde bir ilk!

Alanya ve çevre bölgelerinde uygulanmayan “ses terapisi” sağlık hizmetine başladık. Ses  kısıklığı şikayeti olan hastalarımıza yardım edebilmek için bizler buradayız. Ses terapilerimizin süresi ses bozukluğunun nedenine ve kişinin terapideki ilerleme hızına göre  değişmektedir.” dedi.      

Hasta Şükran Hatipoğlu ise ses terapileri sonrasında eski sesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Hatipoğlu, ”Terapiler sonrası sesimi geri kazandım. Bu imkanı sunan  doktorum Hüseyin Günizi’ye ve hastane yönetimine teşekkür ederim." dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İşte Alanya Ak Parti’nin yeni yönetimi!
Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan kongresinde Mustafa Toklu başkanlığında yeni yönetim...

Haberi Oku