Sağlık:
ALKÜ'den kadınlara müjde
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alanya'ya sağlıkta yeni hizmetler sunmaya ve kazandırmaya devam ediyor. Kadın hastalıkları alanında “açık ameliyatlar” dediğimiz karnı boydan boya keserek yapılan ameliyatlar artık rafa kalkıyor. Miyomu olan Ummahan Şahin’e (40) ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk kez Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ali Buhur ve Yardımcı Doç. Dr. Dilek Erdem  tarafından Laparoskopik yöntem uygulanarak bir ameliyat gerçekleştirildi. 

Başaralı geçen ameliyatın sonunda hasta servise alındı. Hastayı servisinde ziyaret eden Uz. Opr. Dr. Ali Buhur ve Yardımcı Doç. Dr. Dilek Erdem bu tür ameliyatların bundan sonra artarak devam edeceğini belirtti. 

Dr. Ali Buhur, ”İlk kez gerçekleştirilen ve başarılı geçen ameliyatla hasta sağlığına kısa zamanda kavuştu. Laparoskopik cerrahi tekniğiyle vücutta geniş kesiler yapmadan, birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirilen ince metal borular (trokar) ile birlikte bir kamera yardımı ile jinekoloji (kadın hastalıkları) ameliyatlarını artık gerçekleştirebileceğiz. Bu uygulamayla hasta daha çabuk iyileşmekte ve yaşam kalitesi daha iyi olmaktadır.” dedi. 

Hasta Ummahan Şahin ise, ”Kapalı ameliyat için ilçe dışına gitmeme gerek kalmadı. Bu tür ameliyatların artık bölgemizde yapılması beni çok sevindirdi. Gerek doktorlarımızın gerekse sağlık çalışanlarının ilgisinden oldukça memnunum. Doktorlarım sayesinde ameliyatımı stressiz ve sorunsuz bir şekilde oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.“ dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALKÜ’de Ortodonti tedavileri başladı
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ortodonti hizmeti de aktif olarak verilmeye...

Haberi Oku