Sağlık:
ALKÜ EAH'den manevi destek ve rehberlik hizmeti
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “ manevi destek ve rehberlik” hizmeti hayata geçti. Manevi Destek Uzmanı Ayşe Güllü ve Alanya Müftüsü İhsan İlhan; Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliği protokolüne istinaden ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi “Manevi Destek ve Rehberlik”hizmetine başladı. Hastanede göreve yeni atanan Manevi Destek Uzmanı Ayşe Güllü ve Alanya Müftüsü İhsan İlhan yeni proje için Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’yı makamında ziyaret etti.
Ayşe Güllü manevi destek biriminin görevlerine değinerek;” İnsanlar anlaşılmak ve sorunlarını paylaşmak istiyor. Manevi destek biriminin önemi de tam bu noktada ortaya çıkıyor. Bizler hasta ve hasta yakınlarını anlayıp onların hastalığa karşı olumsuz düşünce ya da yanlış algısını kırmakta ve bununla başa çıkabilmesi için yanında yer almaktayız. Onların ihtiyaçları doğrultusunda birlikte adım atıyoruz. Hastalarımızın, hasta yakınının veya hastane personelinin bizden ne istediğine bağlı olarak onlarla görüşmelerimize yön veriyoruz. Manevi ve dini açıdan destek talep eden hastalarımıza mahremiyeti gözetilerek desteklerimiz devam ediyor . “diye konuştu.
Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ise konuşmasında; hasta ve hasta yakınları tarafından yeni projeyle ilgili olumlu dönüşler olduğunu belirterek moral desteğinin hastaların tedaviye uyumunu arttırdığını ve pozitif bir fayda sağladığının altını çizdi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Dr. Mustafa Kadir Toktaş: “Pandemi sürecinde...
Pandemi sürecinde hastaların kliniğe gitmekten çekinmesiyle diş tedavilerinde aksamalar yaşandığını...

Haberi Oku