Sağlık:
ALSTUD'tan sağlık turizmi hamlesi

 Konuyla ilgili açıklama şöyle: 

"Alanya'da ve bölgemizde turizm çeşitliliğinin arttırılması ve turizmin 12 aya yayılması adına birçok başarılı projeye imza atan ve her geçen gün çalışmalarına, bir yenisini daha ekleyen Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) 18 -20 Kasım tarihleri arasında Eftalia Marin Otel Türkler'de "Sağlık Turizmi ,Turistin Sağlığında Karşılaşılan Sorunlar  ve Çözüm önerileri" konulu bir çalıştay düzenleyecektir. Çalıştayımıza, basınımızın siz değerli temsilcilerinin de katılmasını arzu etmekteyiz.

19 Kasım 2016 Cumartesi  gerçekleştirilecek olan çalıştaya; Tüm Türkiye'den sağlık turizmi ile ilgilenen kamu hastanelerinin yöneticileri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlikler Mali Hizmetler Başkanları ,uluslararası hasta birimi koordinatörüleri ve uzmanlarının yanı sıra sağlık turizmi ve turistin sağlığıyla ilgilenen seyahat acentaları, sigorta firmalarının asistan temsilcileri,sigorta temsilcileri katılacaktır.Çalıştaya ayrıca bakanlık, sağlık bakanlığı üst düzey bürokratların katılımıda beklenmektedir.

Cumartesi günü protokol konuşmaları ile 09:30 da başlayacak olan çalıştay,  öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilecektir.Öğleden önceki oturumda;Türkiye'nin önde gelen sağlık turizmi alanındaki profesörlerinin sunumları gerçekleştirilecektir.Sağlık Turizmi konusunda uzman 6 profesörün ve Kamu Hastaneleri Sağlık Turizmi Koordinatörünün sunumuna müteakip öğleden sonra ise iki ayrı workshop salonunda sağlık turizmi ve turistin sağlığında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacaktır. 

6-9 nisan 2017 tarihinde Antalya'da düzenlenecek olan dünya sağlık spor turizmi kongresi ve fuarı (HESTOUREX) ile alakalı olarak çalıştayda sunumlar ve tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra altyapı çalışmaları da yapılacaktır.

Ayrıca toplantıya bir çok üniversite destek vermektedir. Alanya'da faaliyet gösteren Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesinden akademisyenler organizasyonun akademik bir çıktıya dönüştürülmesi hususunda destek verecektir. Alanyanın yerel faktörlerinin yanı sıra sağlık turizmi paydaşlarından olan kamu ve özel hastanler ile , alanyanın turizim sektörünün önde gelenlerinin katılacağı bu organizasyonda sizleride  aramızda görmekten mutluluk duyarız."
banner111
Anahtar Kelimeler
Sağlık Turizmi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Çocuklara hem eğitici hemde eğlenceli tedavi
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi’nde yatarak tedavi görmekte olan hastalarının...

Haberi Oku