Sağlık:
Cilt güzelliği için kayısı nektarı tavsiyesi
 Uzmanlar, günde bir bardak kayısı nektarı ve kayısı suyunun günlük A vitamini ihtiyacının büyük bölümünü karşıladığını söylüyor.

Uzmanların verdiği bilgilere göre, sağlıksız ve mat bir ciltten kurtulmak için günde bir bardak kayısı nektarı tüketilmesi gerekiyor. Kayısı nektarının vitamin ve mineral açısından son derece zengin olmasının, pürüzsüz bir cilt için önemli olduğunun altını çizen Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, kayısı nektarının vücuttaki zararlı toksinleri atmaya yardımcı olduğunun altını çizdi.

Kayısı nektarının içinde bol miktarda potasyum, kalsiyum, demir ve A vitaminine dönüşebilen beta-karoten bulunduğunu söyleyen İnanç, kayısı mevyesi ve çekirdeğinin eski çağlarda cilt bakım ürünü olarak da kullanıldığı ifade etti.

İnanç, "Kayısı nektarı içeriğinde bulunan beta-karotenler, vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir gıdadır. Vücuttaki toksik maddelerin atılmasına yardımcı olan beta-karotenler, derinin tazelenmesini, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca bir bardak kayısı nektarının içeriğinde yüksek A vitamini bulunmaktadır. Bu oran ile vücudun günlük ihtiyaç duyduğu A vitamininin yaklaşık yarısını karşılamaktadır. Kayısı nektarı tüm bunların yanı sıra içerdiği C vitamini ile de bağışıklık sisteminin güçlendirmeye yardımcı olur. Günde bir bardak kayısı nektarı içmek sağlıklı bir cilde ve dayanıklı bir bağışıklık sistemine kavuşmayı mümkün kılıyor" dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Düzensiz ve anormal adet kanamaları ihmal etmeyin
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Bahar Besen, ''Üreme çağındaki kadınların yüzde...

Haberi Oku