Sağlık:
Dikkat! Mutfalarınızdaki gizli tehlike
Oteller, kasaplar, restoranlar vb. mutfak tahtası, polietilen plastik silimi ve temizliği yapılır. Mehmet Yılmaz: 0553 792 46 48

Ev hanımlarının, kasapların ve otellerin en çok kullandığı mutfak ürünlerinden birisi de et tahtası. Plastik ve tahtadan yapılan bu ürünler her mutfağın olmassa olmazı. Sadece et değil sebze meyve gibi bir çok ürünün doğranması için kullanılan et tahtaları konusunda uzmanlar vatandaşları uyarıyor.

'En riskli mutfak gereci'

Mutfakta kullanılan bir çok materyal bakteri yuvası olup hastalanmamıza sebep olsada uzmanlar bunlardan en tehlikeli olanı et tahtaları. Üzerinde sürekli olarak bıçak izlerinin kaldığı ve her türlü kesim işleminin yapıldığı bu tahtalar adeta hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu tahtaların düzenli olarak temizlenmesi ve steril bir hale getirilmesi gerekiyor. Et tahtalarını diğer mutfak gereçlerinden ayıran fark ise yıknarak temizlenmemesi. Bu tahtaların züerindeki bıçak izleri ve yapıdığı malzeme sebebiyle tam bir bakteri yuvasına dönüşebiliyor. Sürekli olarak tahtaların çizilmesi ve zarar görmesi dolayısıyla özellikle kasap, restaurant ve otellerin yeni tahtalar alarak bunlara ödedikleri paralar ise cep yakıyor. 

'Yüzde yüz garantili temizleme yöntemi'

Alanya'da bu konuda vatandaşlara hizmet vermek için yola çıkan Mehmet Yılmaz ise bu soruna bir çözüm buldu. Yeni geliştirilen ürün sayesinde mutfak tezgah tahtaları, polietlien plastik silimi ve temizliği gibi konularda vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Özellikle kasap ve otellerin bu sterilizasyon işlemine maddi ve sağlık açısından oldukça ihtiyacı olduğunu söyleyen Mehmet Yılmaz, 0553 792 46 48 numaralı telefon ile vatandaşlara hizmeti getiriyor.

Yılmaz uyardı

Mehmet Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Vatandaşların böyle bir hizmete kesinlikle ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kasap ve otellerimizde yıpranmış et tahtalarının yenisini almak yerine bu yöntemle yeni alınmış kadar temiz ve düzgün bir et tahtasına sahip olabilirler. Vatandaşlar kasaplardan et ve ürünlerini alırken de kasabın et tahtasının temizliğine kesinlikle dikkat etmeleri gerekiyor." dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Mehmet Yılmaz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Anne adaylarına egzersiz önerisi
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gülbin Destici İşgören, anne adaylarına gebelik döneminde...

Haberi Oku