Sağlık:
Diyaliz hastalarına internet ve tablet uygulaması
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş; tedavi gören hastaların daha rahat koşullarda sağlık hizmeti alması ve  kalmaları  için yönetim ekibiyle  birlikte her gün çalıştıklarını dile getirdi. 

Prof. Dr. Taşbaş; “Hemodiyaliz esnasında yatağa bağlı hastalarımız, çeşitli sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bizler hastalarımızın tedavi sırasında yaşadığı sorunları azaltmak ve onlara moral vermek adına böyle bir uygulama başlattık.
Hastanede müzik yayını Hastanemizde ayrıca  müzik yayını hizmeti sunmaktayız. İnsanların kendilerini huzursuz ve gergin hissettiği yerlerden birisi de  hastanelerdir. Müziğin insan üzerindeki etkileri ise herkes tarafından bilinmektedir. Bizler psikologlarımızın desteğiyle birlikte seçtiğimiz müzikleri bekleme bölgelerimizde hasta ve hasta yakınlarımızın hizmetine sunmaya başladık. Bu uygulamayla birlikte hastanemizin daha huzurlu bir ortam haline gelmesini amaçlamaktayız.“ dedi. 

Böbrek yetmezliği tedavisi gören hastalar ise internet ve televizyon uygulamasının kendilerini mutlu ettiğini anlatarak, tedavi sırasında kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirtti.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanyalılara kalp uyarısı
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Görevli Tıp Fakültesi...

Haberi Oku