Sağlık:
Doğum yapan annelere lohusa şerbeti
Anne sütü dostu olan hastanede yönetim ekibinin anneleri emzirmeye yönelik çabaları devam ediyor. Bu kapsamda  düzenli olarak yeni doğum yapan hastalarına lohusa şerbeti ikramında bulunuyor. 
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası kapsamında kalıcı farkındalıklar oluşturmak adına yeni doğum yapan annelere, hastanenin ilk doğum hediyesi olan  lohusa şerbetini ikram ederken bir yandan da emzirmenin önemine ve etkili emzirmenin  teknikleri hakkında bilgilendirmeyi unutmuyor. 
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, “Lohusa şerbeti anne sütünü artıran ve bebeğin kolay ve tatlı süt emmesini sağlayan bir içecektir . Emzirme döneminde lohusa şerbeti içen annede süt miktarı ve kalitesi de artmaktadır. Biz ikramımızı yaparken sağlık çalışanlarımız yeni doğum yapan annelerimizi emzirmenin önemine dikkati çekerek tekniklerini hakkında bilgi veriyorlar. Böylelikle  yüzlerce yıllık geleneğin yaşatılmasını sağlıyoruz hem de  annelerimizi emzirmenin kendileri ve bebekleri açısında  faydaları konusunda bilgilendiriyoruz." dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Ani duygu değişimleri yaşayanlar dikkat
Psikolog Gülcem Yıldırım, ani duygu değişimlerine neden olan Borderline Kişilik Bozukluğu hastalığı...

Haberi Oku