Sağlık:
Göz kapağı estetiği ile gençleşmek mümkün!
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NEDİR VE KİMLERE UYGULANIR?  
“Göz kapağı estetiği; alt ve üst göz kapaklarda oluşan fazla deri, yağ ve benzeri dokuların düzeltilmesi onarılması işlemidir.

30’lu yaşların  başlamasıyla birlikte ciltte çeşitli deformasyonlar  meydana gelmektedir. Üst göz kapaklarındaki cilt yığılmaları zamanla ilerleyerek hastanın  gözünü açmasına mani olabilir.

Göz çevresinde meydana gelen bu  bozulmalar pek çok nedene bağlı olarak gelişebilmekte; ilerleyen yaş, genetik, çevresel faktörler sonucunda cilt elastikiyetini kaybedebilmekte ve gevşemektedir.

Cilt altındaki kas tabakasının gevşemesiyle birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Göz kapağı ameliyatı ”Blefaroplasti” ile kişinin yüz ifadesine canlılık ve gençlik kazandırmayı amaçlamaktayız.

Bu ameliyatlarda lazer veya başka cihaz kullanmıyoruz. Tamamen göz kapağındaki soruna yönelik cerrahi girişim yapılmaktadır. Sonrasında göz etrafında şişlik ve morluklar olabilir fakat birkaç gün içerisinde bunlar geçmektedir.

Dünyada en çok uygulanan estetik cerrahi işlemlerinden biri olan Blefaroplasti kozmetik bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanmaktadır. Biz de ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Polikliniği olarak hastalarımıza bu hizmeti sunuyoruz. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra hastalarımız gönül rahatlığıyla hastanemizde bu ameliyatı gerçekleştirebilirler“ diye konuştu.

banner111
Anahtar Kelimeler
GÖZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALKÜ EAH sıfır atık belgesi almaya hak kazandı

Haberi Oku