Sağlık:
Hastanede stajlarına başladılar
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayla Alkan Yavuz , Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile hastanenin konferans salonunda bir araya geldi. Stajlarını hastanede gerçekleştirecek olan 23 Paramedik , 10 Laboratuvar Teknikeri ve 10 Fizik Tedavi Teknikeri adaylarına alanları hakkında bilgi verildi.
43 öğrenciye seslenen Yavuz; “ Sizler için yeni bir dönem başlıyor. Sağlık tesisimizde bilgi,deneyim ve tecrübe kazanarak eğitimlerinizi tamamlayacaksınız.Bunun için bizler sizlere gerekli fiziki alt yapı ve koşulları sağlayacağız. Hastanemizde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bunların başında da hastane enfeksiyonları yer almaktadır. “diye konuştu.
Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Aysel Duman; hastanede eğitime başlayan stajyerlere enfeksiyon hastaları ,izolasyonlar ,koruyucu ekipman kullanımı ,kan yolu ile bulaşan hastalıklar,atık yönetimi hakkında bilgilendirdi. Soru cevap şeklinde geçen eğitim sonrası öğrencilere sağlık tesisi gezdirildi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Düzensiz ve anormal adet kanamaları ihmal etmeyin
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Bahar Besen, ''Üreme çağındaki kadınların yüzde...

Haberi Oku