Sağlık:
Kış ayına cildinizi yenileyerek girin

 Dermaklinik Estetik ve Güzellik Merkezinden Medikal Estetik Hekimi Dr. Arzu Atalan, Fraksiyonel Lazerlerin günümüzde cilt gençleştirme, leke tedavisi ve kırışıklık tedavilerindeki en yeni yöntem olduğunu söyledi. Fraksiyonel Lazerin, ciltteki kollajeni ve epiteli yenilemeye yönelik geliştirilmiş bir lazer sistemi olduğunu bekirten Dr. Atalan, "Kontrollü hasarlama (mozaikleme) mekanizması sayesinde, yara izlerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre doku ile olan uyumuna yardımcı olur" dedi.

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik liflerin yaşa ve başta ultraviyole ışınları olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak kalitesini yitirdiğini kaydeden Dr. Atalan, "Cilt önce parlaklığını kaybeder, incelir ve soluklaşır. Gerginlik azalırken yerçekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Kullanılan lazer ışığı sayesinde kollajen oluşumu olur ve ciltte düzelme görülür. Sadece ciltteki suya duyarlı olan Erbium-yag Lazer, ciltte yüzlerce mikrokanal açarak kollajenin bulunduğu tabakada vücudun kendisini onarma ve yara iyileştirme mekanizmalarını tetikleyerek yeni ve kaliteli bir kollajen tabakası oluşturur. 

Ciltteki probleme ve hedefe göre belirlenen sayıdaki seanslarda ayıracağınız 15 dakikalık bir işlem süresi ile bu yüksek sonuca ulaşabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Fraksiyonel Lazer etkisini nasıl sağlar?
Fraksiyonel Lazerin etkileri hakkında bilgi veren Dr. Atalan, "Fraksiyonel Lazer 1,3 santimetrekarelik bir alanda mikron çapında 169 adet lazer ışınını aynı anda atabilen cihazlardır. Lazerin teknik özelliği non-ablatif yani yara oluşturmayan bir lazer olmasıdır. Ciltte sağlam doku içerisinde küçük köprüler bırakarak ve mikroskobik yeni yapılar meydana getirerek cildi gerer, içeriğini düzenler, lekeleri siler veya azaltır. Cilt rengini ve elastikiyetini iyileştirir. Fraksiyonel Lazer tıpkı bir mozaik deseni gibi ciltte, ince sütunlar halinde sorunlu alanları tarar, bu alanlarda karşılaştığı yıpranmış hücre ve kollajeni yok eder. Yok olan kollajenin yerine yeni kollajen oluşumunu sağlar. İşlem sonrası tazelenen kollajen, cilde parlak, yumuşak ve genç bir görünüm kazandırır. Fraksiyonel Lazer cildi mozaik deseni gibi etkiler. Fraksiyonel Lazer sonrası, cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce izler büyük oranda kaybolur. Ciltteki renk ve ton farkları azalır" şeklinde konuştu.


banner111
Anahtar Kelimeler
Cilt

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Kadınlarda idrar kaçırma uyarısı
Üroloji Uzmanı Dr. Tevfik Sarıkaya, toplumda çok yaygın bir hastalık olan idrar kaçırma sorununun kadınlarda...

Haberi Oku