Sağlık:
Onlar virüs ile mücadelenin duymayan kulakları, konuşamayan ağızları
Sağlık Bakanlığı, Covid-19 ile mücadele kapsamında her kesime yardımcı olmaya devam ediyor. Bu süreçte iletişime geçmekte zorlanan işitme engelliler de unutulmadı.
İşitme engelliler ile daha kolay iletişim kurarak onlara yardımcı olmak için filyasyon ekipleri işaret dili eğitimi alıyor. Bu kapsamda Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri de işaret dili öğrenerek hastalara hizmet vermeye başlayan ilk ekip oldu.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde yürütülen eğitimler kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin birçoğu işaret dili öğrendi. Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ülgen Güllü her alanda hastalara hizmet verebilmek için çalıştıklarını ve bu kapsamda kendilerine destek olan gönüllü eğitimcilere çok teşekkür ettiğini söyledi. İşaret dili eğitimi alan Diş Doktoru Dilek Şahar da filyasyon çalışması ile gittiği vatandaşlar ile kolayca iletişim kurabiliyor. Aynı zamanda sağlık personeli Eda Erdemir de filyasyon ekibi ile birlikte gece gündüz hizmet veriyor.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

90 yaş ve üzeri vatandaşlara evlerinde aşılama
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın huzurevleri, engelli ve bakımevleriyle birlikte, 90 yaş ve üzeri...

Haberi Oku