Sağlık:
Oyun ve şarkılarla el temizliği anlatıldı
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlatılan Hijyen Elimizde projesi bu yıl da devam ediyor. Türkiye’de okul öncesi eğitim kurumlarında El Hijyeni Eğitimi düzenleyen tek belediye olan Alanya Belediyesi, bugün Şeker Portakalı Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde minik öğrencilerle buluştu.

AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eğitime verdiği önem ve destekle başlayan bu proje, çocuklara küçük yaşta hijyenin aşılanmasını amaçlıyor. “Ağaç yaş iken eğilir” atasözünden de hareketle sağlığımız için önemli bir konu olan hijyen alışkanlığının, işlenmeye ve her türlü bilgiye açık olan bu yaşlarda verilmesi gerektiğine vurgu yapan Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Gıda Mühendisi Sevda Erdoğmuş, “Pek çok alışkanlık gibi erken yaşta edinilen hijyen bilinci de gelecekte bedenen temizliğine dikkat eden bir birey yetiştirmek için son derece önemlidir. Hijyenin başlangıç noktasının doğru el yıkama olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yaş grupları için bu etkinlikleri Belediye olarak önemsiyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde görevli konusunda uzman personellerimizle bu eğitimleri Alanya’daki tüm okul öncesi kurumlara ulaştırmayı planlıyoruz” dedi.

ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafında hazırlanan projeye katılan öğrenciler, oyunlar eşliğinde hem eğlendi hem öğrendi. El hijyenin uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimin sonunda öğrencilere hijyen madalyası, öğretmenlere ise katılım belgesi verildi. Alanya Belediyesi’ne teşekkür eden Şeker Portakalı Yöneticisi Pelin Özcan Öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı” dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Batman’dan tedavi için Alanya’ya geldi
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde erken teşhis edilen akciğer...

Haberi Oku