Sağlık:
Ruslar tedavi için Alanya'yı tercih ediyor
Türkiye sağlık turizminde dünyada ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığının dış politikası, maliyetlerin düşük olması, turistik gezi, konaklama ve ulaşım gibi masraflarının cazip olması Alanya’nın sağlık turizminde önemli bir yer edinmesine katkı sağlıyor. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi son 6 ay içinde 50 farklı ülkeden gelen yabancı uyruklu bin 518 hastaya sağlık hizmeti sundu. Listede 244 hasta sayısı ile Rusya ilk sırada yer aldı. Almanya’dan 157, Irak’tan  132, Iskandinav ülkelerden 232 hasta ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etti. Alanya’da yerleşik yaşayan 3 bin 604  yabancı hastanın da sağlıkta ilk tercihi yine devlet kurumu oldu. 343 Alman, 208  Rus ve 156 Hollanda vatandaşı tedavi için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ni ziyaret etti. Yabancı hastaların  en  çok ziyaret ettiği birimler ise; Acil Servisler, Kadın Doğum Polikliniği ve Çocuk Hastalıkları bölümü oldu.
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, "Hastanemiz Uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi almaya hak kazanan 12 kamu hastanesinden biri olmaya hak kazandı. Bu bağlamda birçok yabancı hastamıza   sağlık hizmeti sunmakta onları hastanemizde ağırlamaktayız." dedi.  

Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, ”Yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarımıza daha sağlıklı ve kaliteli  hizmet sunmak adına hastanede Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi kurduk. Birimde görevli tercümanlarımız İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca ve Fince dillerini bilmekte, hastalarımıza yardımcı olmaktadırlar. Hastanemizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında sağlık hizmetlerinin daha hızlı olması, sunduğumuz teknolojinin kalitesi ve fiyat avantajımızdır. Her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz gibi yabancı hastalarımızda değer vermekteyiz. Kurduğumuz Rusça, Almanca, İngilizce ve Azerice dilindeki youtube kanalarımız aracılığıyla hastalarımıza sunduğumuz sağlık hizmetleri hakkında  bilgilendirmekteyiz.” dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Omurga Sağlığı Ünitesi hasta kabulüne başladı
Prof. Dr. Yetkin Söyüncü, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ve Omurga Sağlığı Ünitesinde hasta kabulüne...

Haberi Oku