Sağlık:
Sağlıklı mutfak sırları mahallelere taşındı

 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, evlerde gıda güvenliğinin geliştirilmesi, mutfaklarda sık yapılan pişirme ve muhafaza hatalarının düzeltilmesi ve mutfak alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken noktaların anlatıldığı ‘’Güvenilir Gıda ve Sağlıklı Mutfak Sırları’’ eğitimi, Alanya merkezin dışında ilk kez Mahmutlar Mahallesi’nde düzenlendi.

Kültür Müdürlüğü’ne bağlı el sanatları ve kadın atölyelerindeki kursiyer hanımlar için düzenlenen eğitimde, hanımların evlerinde uygulayabilecekleri pratik mutfak bilgileri, doğru bilinen yanlışlar, sık karşılaşılan gıda riskleri anlatıldı. Kursiyerlerin soruları Belediye’nin gıda mühendisleri tarafından cevaplandırılarak, karşılıklı fikir alış-verişi yapıldı.
ERDOĞMUŞ, “AMACIMIZ HALKIN GÜVENİLİR GIDA KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLMESİ”
Mahmutlar’da ilk kez verilen güvenilir gıda eğitiminin ardından açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş,  “Başlattığımız bu projede amacımız, halkın güvenilir gıda konusunda bilinçlendirilmesi. Birçok evde kadınlarımız hala mutfakların tek hakimi. Bu sebepten ötürü bizler özellikle kadınların gıda konusunda bilinçli davranmasını ve sağlıklı nesiller yetiştirmesini arzuluyoruz. Bundan sonraki eğitimlerimizi Cikcilli, Avsallar ve Kestel mahallelerinde bulunan kadın atölyelerinde sürdüreceğiz.” dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Sağlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Çocuklara hem eğitici hemde eğlenceli tedavi
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi’nde yatarak tedavi görmekte olan hastalarının...

Haberi Oku