Sağlık:
Türkiye'de ilk kez Alanya'da
Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır Gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer tedavisini Türkiye’ye getirerek bir ilke imza attı. Mide tümörü olan ve buna bağlı olarak da tıkanıklığı  bulunan Veysel Bozdağ (68) Türkiye'de ilk kez uygulanan ameliyat ile sağlığına kavuştu. 
Sağlık hizmetinde yeni bir çığır Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır; "Sağlık hizmetinde lazer tedavisi birçok alanda  yapılmakta ve başarıyla uygulanmaktadır. Bizde ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak ilk defa  Türkiye’ de Gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Hastam Veysel Bozdağ‘ın midesinde tümörü bulunmaktaydı buna bağlı olarak da tıkanıklığı mevcuttu. Bu tıkanıklığını açmak için ekibimle birlikte başarılı bir şekilde lazer tedavisini uyguladık. Lazer ile hastamın tümör dokularını ablaze ederek ortadan çıkardık. Bu uygulamanın tümörün gelişimini önlemekte de faydası olacağına inanmaktayım. Sağlık hizmetinde yeni hedeflerimiz var. Bundan sonraki süreçte de hastanemizde; hem yemek borusu, mide, 12 parmak bağırsaklarındaki tümörler, kolon tümörlerinde, sindirim sistemlerinin tümörlerinde tıkanıklığı önlemek hem de tümörün gelişmesini önlemek amacıyla lazer tedavisini uygulamaya devam edeceğim.“ dedi.   

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, Türkiye’de ilki gerçekleştiren Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

“Oksijen düşüklüğü ölüme kadar götürebilir’’
Prof. Dr. M. Emin Akkoyunlu “Eğer kandaki oksijen miktarı yüksekse yani kan oksijene doymuşsa açık kırmızı...

Haberi Oku