Sağlık:
TURSAF fuardan fuara koşuyor
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) tarafından gerçekleştilen Sadefe Sağlık Fuarı 3. Uluslararası  Bütünleşik Sağlık ve Bakım Kongresi büyük bir katılımla  gerçekleştirildi. İstanbul’da gerçekleştirilen sağlık ve bakım turizmi sempozyumunun açılış konuşmasını ise Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) Genel Başkanı Dr. Tevfik Yazan gerçekleştirdi. 

Dr. Tevfik Yazan katılımcılara Türkiye’nin Sağlık Bakım Turizmi Politikaları hakkında bilgi verdi. TURSAF Genel Başkanı Dr. Tevfik Yazan, "Sağlık turizmi büyük bir ivme kazanmıştır. Geleceğin ve bugünün en büyük yatırımı olan sağlık turizmine, devletimizin politikaları çerçevesinde bizler önem vermekte, ülkemizin bu sektörde hak ettiği payı alması  içinse  çalışmalar yapmaktayız. Üçüncü Yaş Geriatri Turizmi de bizler için  en önemli olan turizm sektörlerinden birisidir. Yaşlı vatandaşlar büyüyen bir piyasayı temsil eder. Turizmde sezonları dengeleyebilirler. Yaşlıların uluslararası yerler dahil olmak üzere daha yüksek seyahat eğilimi bulunmaktadır. TURSAF olarak doğrultuda etkin ve hızlı hasta akışını sağlamak, kalifiye eleman yetiştirmek,istihdama katkı sağlamak adına bir takım projeler hazırlamaktayız.” dedi. 
3. Uluslararası Bütünleşik Sağlık ve Bakım Kongresi'nde aynı zamanda TURSAF üyesi Prof. Dr. Hülya Harutoğlu, Prof. Dr. Haydar Sur, Bursa Sağlık Turizmi Derneği Temsilcisi Çiğdem Atılmış’da bir sunum gerçekleştirerek güne damgalarını vurdular.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

“Acil Servislerde Etkili İletişim” eğitimi
Antalya’nın doğusundaki hastanelerde görev yapmakta olan sağlık personeline ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma...

Haberi Oku