Siyaset:
Perinçek önemli açıklamalar yaptı

 Perşembe günü Alanya Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa çok sayıda yurttaş katıldı. Etkinlik saygı duruşu ve İstitklal Marşı’yla başladı. İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu’nun kısa konuşmasının ardından kürsüye çıkan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Doğu Perinçek Vatan Savaşının 24 Temmuz 2015’te başladığını belirterek “PKK’yı hendeklere gömdük. Güneydoğu’da halkımız özgürleşti” dedi. ABD ve İsrail'in Türkiye’yi dizayn etmek için başlarında Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun olduğu bir iktidar modeli yaratmaya çalıştığını belirten Perinçek şöyle konuştu:
Perinçek, tarih yazılan bir dönem yaşadığımıza dikkat çekti. “Amerika Türkiye’ye kefen biçmek istedi. O kefeni yırttık” diyen Perinçek önce Silivri duvarlarının yıkıldığını ardından PKK ve FETÖ operasyonlarının başladığını anlattı. Türkiye’nin Amerika’nın darbe girişimini de püskürttüğünü vurgulayan Perinçek şöyle devam etti: “Darbe girişimi bastırıldıktan sonra TSK sınırı geçti, Suriye’nin kuzeyindeki Amerikan koridoruna girdi. Şimdi burada Alanya’da, bu salonda hepimizin kalbi koridoru delen Mehmetçikle çarpıyor.”
Türkiye’nin bir milli hükümete doğru ilerlediğini müjdeleyen Perinçek, “Vatan Savaşı’ndan Abdülhamid’le, Lozan’a dokunarak çıkamazsınız. Bu savaş, mecburiyetlerini Türkiye’nin önüne koyuyor, milli hükümetini oluşturuyor” dedi. Perinçek, “AKP’ye yaklaştılar” şeklindeki söylemlere de yanıt verdi ve şöyle konuştu: “Biz Vatan Partisi olarak kimsenin yanında değiliz. Biz kendi programımızı uyguluyoruz. Vatan Partisi’nin amacı savaştan zaferle çıkmak. Bu programın başarıya ulaşmasını isteyen kim varsa gelsin. ‘Tayyip Erdoğan, sen şöylesin. Seni istemiyoruz.’ Bunu söyleyen savaşın başarıya ulaşmasını istemiyordur. Cerablus’a giren Mehmetçiğin gözünden bakarsanız siyasi denklemleri çözersiniz. Cesaret, hakikati savunmaktır. Şimdi o hakikat en büyük güçleri birleştirmektir. Onun yanına düşerim demek korkaklıktır.”
Perinçek, Silivri duvarlarının yıkılmasından beri geçen 2 yıl içinde Vatan Partisi'nin programının, bazı eksiklere rağmen uygulanmaya başladığını söyledi. Perinçek “Türkiye devrimci bir sürece girmiştir. PKK ile mücadele bir devrimdir. Rusya ile ittifak ve Tük Akımı anlaşması bir devrimdir. 15 Temmuz'da ABD’nin silahlı gücünün yenilmesi devrimdir. Türkiye’nin Cerablus'a girmesi bir devrimdir. İçine girdiğimiz bu süreçten ekonomik bir devrimle çıkacağız” dedi.
Niçin hükümet olmak istiyoruz? Birincisi bağımsız olmak, başı dik olmak için. İkincisi ise demokratik olmak ve ortaçağ kurumlarından kurtulmak, şeyhin marabanın kulu olmamak için. Bizim önümüzde hangi engeller var. ABD 'borçlanma ekonomisi, bölünmüş bir Türkiye, sizin geleceğiniz bu' diyor. Biz hayır Birleşen Türkiye, Üreten Türkiye diyoruz.”
banner111
Anahtar Kelimeler
Perinçek

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Toklu ve ekibinden yayla çıkarması
Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve ekibi, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ile birlikte yaylalara...

Haberi Oku