Siyaset:
Vatan Partisi'nden sert uyarı

 Buda oldu diyerek sözlerine devam eden Kurtoğlu “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun ve dünya devletleri tarafından tanınmasını tescil belgesi olan Lozan Antlaşması’na da itibarlaştırma saldırısında bulunuldu. Bunun buraya geleceği belliydi. Bir devlet temel kurumları olan ordu, yargı başta olmak üzere diğer devlet kurumlarına yapılan itibar kırıcı sistematik saldırılara zemin hazırlayıp imkan verdi ise bu giderek bu gün ki hazin tablonun ortaya çıkmasına şaşırmamak lazımdır” dedi. Ülkemizi bölüp parçalayan serv anlaşmasının yırtılıp ayaklarımız altına alınmasına hiçbir zaman kabul edemeyen emperyalizm ve işbirlikçileri yıllardır delmeye çalıştıkları Lozan Anlaşması’na eleştiri getirmek bir akıl tutulması değilse nedir? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan'ı hedef almasını bu sözlerle değerlendirdi, Vatan Partisi ilçe başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu... Lozan'ın İstiklal Savaşı'nın devam olduğunu söyledi. 

Vatan Partisi Lideri, Erdoğan'ın Türkiye'nin içeride ve dışarıda bölünme tehdidi altındayken böyle bir açıklama yapmasını AKP içindeki Amerikacı kuvvetlerle yaşanan savaşa bağladı. 

Türk Milleti, Kürt koridorunun dağıtılması ve PKK temizliğinde; devlet ve ordunun arkasında... İç cephede ise Erdoğan yönetiminin sık sık ayrıştırıcı çıkışlar yapması bölünme tehdidi altındaki şu günlerde bütünlüğe zarar veriyor. 

İçeride ve dışarıda Türkiye'nin ABD ile savaştığını belirten Vatan Partisi İlçe Başkanı Kurtoğlu, "Milli cepheyi sağlam tutmalı, birleştirmeli" dedi. Aksi bir durumda Bağımsız ve başı dik yaşama irademizin tescili olan Lozan'ı hedef alanların Türkiye'nin geleceğinde yeri yoktur sözleriyle açıklamasını tamamladı.

banner111
Anahtar Kelimeler
Vatan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

AK Parti'li Taş'tan CHP'ye, HDP...
AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın HDP’ye yaptığı ziyareti...

Haberi Oku