Abdullah Avcı: Oyunları'na Önem
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, futbol olarak Akdeniz Oyunları'na son derece önem verdiklerini ifade ederek, "Özellikle bütün alt yaş gruplarımızda bu organizasyonu uzun zamandır yapıyoruz. Akdeniz Oyunları önemli bir organizasyon. Mersin'in bu organizasyona çok güzel şekilde ev sahipliği yapacağına inanıyoruz" dedi.

Mersin'de 20-30 Haziran tarihleri arasında 24 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan 17. Akdeniz Oyunları'nın ilk kura çekimi yapıldı. 5 takım sporu branşına ilişkin eşleşmelerin belirlendiği kura çekimi, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi Beldesi'nde gerçekleştirildi.

Kura çekimi öncesi oyunlarla ilgili açıklama yapan A Milli Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Akdeniz Oyunları'nın önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, kendilerininde futbol olarak bu organizasyona son derece önem verdiklerini dile getirdi. Özellikle bütün alt yaş gruplarında bu organizasyonu uzun zamandır yaptıklarını kaydeden Avcı, "Özellikle ülkemizde bu sene U19 Elit Turu, U20 Dünya Şampiyonası var. Akdeniz Oyunları'da bunun önemli parçalarından bir tanesi. Mersin önemli bir şehir. Buna çok güzel şekilde ev sahipliği yapacağına inanıyoruz. Onun için buradayız. Bu organizasyonda bütün takımlara başarılar diliyorum" diye konuştu.

"ÜLKE OLARAK ORGANİZASYONLARI İYİ YAPIYORUZ"

Kura çekimi sırasında da konuşan Avcı, "U19 Elit Turu ile U20 Dünya Kupası ne kadar biraz daha öne çıksada Akdeniz Oyunları'da en az onlar kadar bütün spor branşlarını bünyesinde bulunduruyor. Önemli bir organizasyon. Biz ülke olarak organizasyonları iyi yapıyoruz. Ben U20 ve Akdeniz Oyunları için bütün herkesin seyirci desteğini bekliyorum. Çünkü 2020 İstanbul Olimpiyatları için önemli kriterlerden bir tanesi. Umuyorum onuda 2020'de hep beraber aynı şekilde o organizasyonu da en iyi şekilde yapacağız" şeklinde konuştu.

Kura çekiminin ardından çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan Abdullah Avcı, küçük hayranlarının elinde bulunan kendi resimlerine imza attı ve hatıra fotoğrafı çekildi.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Erol Bulut'tan asker selamı ve Rize değerlendirmesi

Haberi Oku