Alanyalı başkan seçimi kaybetti

 Bugün Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye Bisiklet Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulunda iki aday yarıştı. Alanyalı eski Başkan Emin Müftüoğlu'nun yönetim listesinde bulunan üç isim çıkmak için divana dilekçe gönderdi. Ali Sait Adiloğlu, Yaşar Taşkın Koç ve Recep Tekcan divana gönderdikleri dilekçede yönetim listesinden çıktılar. Müftüoğlu bu gelişme üzerine yedek listesinden üç kişi alarak seçime devam etti. 

12 yıldır başkanlığı yürüten Emin Müftüoğlu ve Erol Küçükbakırcı'nın başkanlık için yarıştığı genel kurula, 296 delegeden 280 tanesi oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda Erol Küçükbakırcı 180 oy alarak yeni başkan seçildi. Eski başkan Emin Müftüoğlu ise 99 oyda kaldı.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığına seçilen Erol Küçükbakırcı seçimde delegeye yaptığı konuşmada, Milli sporcu sayısındaki düşüş ve ümitsizlik yönetime beni başkanlığa aday olmaya sevketti diyerek şunları söyledi: "öncelikle mevcut duruma bakmalıyız. En fazla ödenek alan 4. federasyon ve en az lisanslı sporcuda 25. Sıradayız. Ben Olimpiyat madalyası dışında madalyayı kabul etmiyorum. Olimpiyat dışındaki işler boş işler. Bisiklet federasyonu maalesef dışarıdan yönetiliyor. Adaletsizlik, sporcu sayılarındaki düşüş ve ulusal desteğini kaybetmiş olduğu için başkanlığa aday oldum" dedi.
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından delegeye teşekkür konuşması yapan Küçükbakırcı,"verdiğiniz destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Buraya çok oy kullanmaya uzaklardan gelen herkese teşekkür ediyorum. Seçim yapıldı bu federasyon tüm bisiklet camiasının federasyonu. İnşallah en kıza zamanda uluslararası arenada ses getireceğiz"
Bisiklet Federasyonuna yeni Başkan seçilen Erol Küçükbakırcı'nın yönetimi, Yavuz Erence, İrfan Çelik, Mustafa Akış, Bilal Macit, M.Berat Alphan, Ergün Güler, Sinan Çetin, Aysel Ataş, Mehmet Oğuz, Fatih Sert, Bayram Akgül, Ahmet Sancaktutan, Mehmet Zeki Mutlu ve Hakan Kıpık'tan oluştu.

banner111
Anahtar Kelimeler
Emin Müftüoğlu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Beşiktaş'tan Emre Akbaba için sürpriz...
Beşiktaş, Aytemiz Alanyaspor'un başarılı orta saha oyuncusu Emre Akbaba için ısrarını sürdürüyor....

Haberi Oku