İşte Alanyaspor'un yeni yönetimi
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) yapılan başkanlık seçimine tek listeyle girilirken kongreye 612 üyeden 326’si katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığı'na Cengiz Aydoğan, üyeliklere Mehmet Ali Dim, Faruk Nazif Koçak seçildi. Yapılan genel kurulda, daha önce 28 kişiden oluşan yönetim kurulu üye sayısı 26’a düşürüldü. Genel kurula ilçe protokolü ve siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle kulüp üyeleri de eşlik etti. 

“İyi bir takımımız olması bizi hep umutlandırdı” 
Faaliyet raporunun okunmasının ardından kürsüye davet edilen başkan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada zor günler geçirdiklerini aktardı. Ligi geçen sene olduğu gibi bu sene de 40 puanla tamamladıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, ”İyi bir takımımız olması bizi hep umutlandırdı. Birlik beraberlik olması taraftarlarımızın özellikle son maçlarda destekleriyle hep beraber bir görevi daha tamamlamış olduk. Bu işler kolay olmuyor. Kulüp yöneticiliği dünyanın en zor şeyi, bunu yapanlarda söylüyor. Hiç bir zaman da yılmadık. Geldiğimiz günden bu yana kadar 7. yılımızı tamamladık ve bu sürede iyi şeyler yapmaya çalıştık. Hata mutlaka yaptık ama doğruları daha çok yaptığımız düşünüyorum” dedi. 

“Bizi zorlu bir süreç bekliyor” 
Hakem hatalarına değinen Çavuşoğlu, Alanyaspor’un rahat kazacağı maçları hakem hatalarıyla kaybettiklerini belirtti. Çavuşoğlu, ”Canımız çok yandı ligi 50 puanda bitirmemiz gerekiyordu. Özellikle Karabük ve Konya maçlarını almamız gerekiyordu. Bu maçlarda kendi hatalarımız da oldu. Bunun dışında yorumcuların da hem fikir olduğu 12-13 penaltımızın verilmeyişi oldu. Sonuç olarak bizler de hata yaptık hakemlerde hata yaptı. Futbolun içinde olan şeyler. Bizi zorlu bir süreç bekliyor. Birlik beraberlik içerisinde elimizden gelenin en iyisini yine yapmaya çalışacağız. Taraftarlarımızın son 10 maçında biziz yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Alanya'nın şehrimize tanıtım ve ticari anlamında neler kazandırıyor bilincinde olmamız gerekiyor. Şehrin dinamikleri bunu çok daha iyi anlasa daha iyi olacağımız söyleyebilirim” diye konuştu. 

“Ne yaşadıklarımızı biz biliyoruz” 
Çavuşoğlu, zaman zaman yapılan eleştirilerin çok iyi niyet içermediğini sözlerine ekleyerek, Vagner Love transfer sürecini örnek verdi. Vagner Love'un Monaco'dan 2 bin 850 dolar alırken, Alanyaspor'a bir milyon 500 bin dolara geldiğini dile getiren Çavuşoğlu, şöyle konuştu: 
"Vagner Love bize gelirken daha büyük hedeflerini gerçekleştirmek istedi. Bunu da gerçekleştirdi. Büyük bir takımın transfer teklifi nedeniyle bizden gitmek istedi. Bir kulüpten gitmek isteyeni tutamazsın. Geç geldi, kampa katılmadı sonuçta takımın huzurunu bozmaya çalıştı. Sonuçta gitti. Ancak giderken de bazıları bizleri eleştirdi. Ancak alırken yaşı nedeniyle bizi eleştirenler olduğu gibi, satarken de bazıları bizleri eleştirdi. Vagner, kalsaydı ne getirir, ne götürürdü tartışılır. Neticede 3 milyon 750 bin liraya Vagner'i Beşiktaş'a verdik. Geçen yıl 40 puanla 12. sırada ligi bitirirken, bu yıl da Vagner siz ligde 40 puanla 12. oldu. Biz kulüpte hem paramızı hem zamanımız veriyoruz. Ne yaşadıklarımızı biz biliyoruz.” 

Hasan Çavuşoğlu'nun tek aday olarak girdiği genel kurulda yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler:

Hasan Çavuşoğlu
Ahmet Pehlivan
Ahmet Saz
Ahmet Söylemez
Ahmet Tuncer
Ali Baki Boz
Bilal Gömeç
Cevat Şenkardeşler
Dilaver Çekiç
Enver Vural
Eray Erdem
Fahri Gürses
Fatih Göçmenoğulları
Fikret Arık
Hüseyin Girenes
Hüseyin Gümrükçüler
Hüseyin Karaman
Kamil Köseoğlu
Mehmet Güler
Mehmet Kuş
Mehmet uslu
Metin Fahri Özçelik
Muhammet Çetin
Murat Kayacan
Muzaffer Barcın
Nazmi Yüksel

Yedek Üyeler:

Ümit Hatipoğlu
Ahmet Çavuşoğlu
Kenan Ersoy
F.Şükrü Sipahioğlu
Ümit Şenol
İbrahim Görgün
Mustafa Güçlü
Zeki Korkmaz
Turan Görgün
Hayrettin Sözer

Denetim Kurulu Asil:

Hasan Uysal
Hüsnü Topal
Oğuzhan Çavuşoğlu

Denetim Kurulu Yedek:

Hayri Yıldırım
Mahmut Günal
Recep Erdoğan
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ADD'den Levent Uğur'a teşekkür plaketi

Haberi Oku