Startı bugün Çavuşoğlu verecek

STARTI DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU VERECEK

Alanya’da ilki yol bisikleti branşında yapılacak olan yarışlar bugün sabah 08: 30'da UCI Elit Kadınlar Yarışı ile İskeleden başladı ve 9 ülkeden 16 takım, 90 sporcu ile startta yerini aldı.

11: 00 de başlayacak olan Velo Alanya Gran Fondo yarışında ise 200′ den fazla sporcu ter dökecek. 51 kilometrelik parkurda her yaştan amatör ve profesyonel bisikletçiler pedal çevirecek. Aynı gün saat 13: 30'da İskeleden başlayacak ve 14 ülkeden 25 takım-150 bisiklet sporcunun mücadele edeceği UCI Elit Erkekler Yarışı'nın startını ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel verecek.

400’DEN FAZLA SPORCU KATILIYOR

Grand Prix Alanya Elit Kadın, Elit Erkek Yarışları ve Gran Fondo Velo Alanya Açık yol yarışları iskelede yapay şelale önünde başlayıp Karayolları karşısında sona erecek. Sahil yolundan Demirtaş mahallesine gidip geri dönecek sporcular Dim Barajı'nın etrafında tur atacaklar. Yarışlara ülkemiz sporcularının yanı sıra İsviçre, Almanya, Belçika, Polonya, Estonya, Kazakistan, Macaristan, Ukrayna, Beyaz Rusya, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, İran, Romanya, Tunus, Bahreyn, Irak, Özbekistan gibi ülkelerden toplamda 400 den fazla sporcu katılıyor.

Hestorex ana sponsorluğunda yapılacak yarışlara Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ve Alanya Belediyeleri de destek verecek. Hestorex, bu yıl 4- 7 Nisan’da Antalya Anfaş’ta spor turizmi teması ile bisiklet ve futbol branşlarını tanıtım argümanı olarak kullanacak.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Gökbel’in başpehlivanı Ali Gürbüz oldu
Alanya 15’inci Geleneksel Gökbel Yağlı Güreşleri başpehlivanı, finalde rakibini yenen Ali Gürbüz oldu....

Haberi Oku