Türkiye Şampiyonu ÖHEP'ten çıktı

Trabzon’da düzenlenen şampiyonada kendi yaş kategorisinde rakiplerini geride bırakan ÖHEP’li öğrenci sergilediği performansı ile şampiyonluğu elde etti. Türkiye Şampiyonu Yağmur Sönmüş’ün hem rakibi hem de kardeşi olan Damlanur Sönmüş ise Türkiye ikincisi oldu.

Sönmüş kardeşler 6 yıl önce başladıkları eskrim sporu ile elde ettiği başarılarla uzun yıllardır dikkat çekiyorlar. Kızlarının başarıları karşısında çok mutlu olduğunu belirten anne Havva Sönmüş, “Eskrim Damlanur ve Yağmur’un çocukluk yıllarından beri ilgi duydukları bir spor. Uzun yıllardır da büyük bir emek verip disiplin ile çalışıyorlar. Bu yüzden çok yoğun bir çalışma programları var. İki kızım da bir çok derece aldı ama Türkiye Şampiyonluğu hep hedefimizdi. Hayatımda izlediğim en keyifli maçtı ve bir kızım Türkiye Şampiyonu bir kızım da Türkiye ikincisi oldu. Onlarla gurur duyuyorum. Bu süreçte destekleri ile hep yanımızda olan ÖHEP Okulları idarecilerine ve öğretmenlerine çok teşekkür ederim” dedi.

“EĞİTİMİN SPORLA DESTEKLENMESİ GEREKTİĞİNİ BİR KEZ DAHA ANLADIK”

ÖHEP Okulları Ortaokul ve Lise Müdürü Kenan Saygı ise öğrencilerinin elde ettikleri büyük başarı ile ilgili olarak ” Öğrencilerimiz bizlere yine büyük bir gurur yaşattılar. Öğrencilerimizin elde ettiği başarı ile eğitimin spor ile desteklenmesi gerektiğini bir kez daha ispatlamış olduk. Öğrencilerimizi ve ailemizi bu başarıdan dolayı kutlarım. ÖHEP Okulları olarak her zaman öğrencilerimizin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Kızlarımız Türkiye şampiyonasına katılıyor

Haberi Oku