Yelken Federasyonu Kupası Yarışları, Bu Yıl Mersin'de Yapılacak
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Federasyon Kupası yarışları, bu yıl 350 sporcunun katılımıyla Mersin'de yapılacak. Yarışlar, Mersin Yelken Kulübü ev sahipliğinde 19-23 Nisan tarihleri arasında Yosun Tesisleri’nin önünde düzenlenecek.

Yarışlarla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü Başkanı Utku Öner, Mersin Yelken İhtisas ve Yat Kulübü olarak yaklaşık 5 yıldır Yelken Bölge Kupaları’nı Mersin’de yaptıklarını söyledi.

Bu faaliyette gösterdikleri başarılı çalışmadan dolayı Türkiye Yelken Federasyonu’nun kendilerini ödüllendirerek, Federasyon Kupası’nı Mersin’e verdiğini vurgulayan Öner, “Bu yarışlar Türkiye’nin 4 bir yanından katılacak sporcular ile yapılacak. Hedeflenen sayı 350 civarında tekne ve sporcu. Yarışlar 19-23 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Tabi 350 sayısı çok güzel bir sayı. Büyük bir organizasyon olacak. Bu yarışlar Akdeniz Oyunları'na hazırlanan Mersin için yelkende bir test yarışı niteliğinde olacak” dedi.

Bunların Mersin’de olmasının yelken ve deniz sevdalıları açısından önemli olduğunu kaydeden Utku, “İzleyenler açısından güzel bir seyir olacak. Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü bu anlamda yine bir ilki gerçekleştiriyor. Bu noktada basının ve halkımızın da orada olarak bizle bir bütünlük içerisinde bu yarışlarda beraber olmak arzusundayız. Bu yarışların gerçekleşmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BU EV SAHİPLİĞİNİ MERSİN, AKDENİZ BÖLGESİ'NDE İLK DEFA YAPACAK”

Yarışların laser ve optimist sınıflarında gerçekleştirileceğini vurgulayan Utku, sözlerini şöyle sürdürdü:

“8-14 yaş arası optimist yarışları yapılacak. 14-25 yaş aralığında ise laser 4-7, lazer radial, lazer standart adı altında yarışlar yapılacak. Mersin’de toplamda 4 kategoride yarış yapılacak. Bu Federasyon Kupası da Türkiye Yarışları olarak sayılıyor. Burada başarılı olan sporcular uluslararası anlamda Türkiye’yi temsil etmek için yurt dışına gidecekler. Bu ev sahipliğini Mersin, Akdeniz Bölgesi'nde ilk defa yapacak. Bu anlamda da bu yarışlar bizim için çok önemli. Yarışlar Marina’nın doğusunda bulunan Yosun Tesisleri’nin önünde kumsal alanda, 17. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörlüğü’nün bize tahsis ettiği bölgede yapılacak. Buradan tekneler denize çıkacak ve öğlen 12.00 ile 17.00 saatleri arasında yarışlar yapılması planlanıyor. Toplamda 3 gün boyunca 10 yarış yapılacak.”

Mersin’in bir deniz kenti olduğunun altını çizen Utku, “Sahil olarak da uzun bir sahile sahibiz ama biraz denizden uzak havasında. Bu yarışları izlemeye gelecek gençler, sporcular, halkımız ve izleyiciler kendilerini denize biraz daha yakın hissedeceklerdir. Ayrıca Mersin’den de artık biz uluslararası anlamda yelken sporcusu da çıkaracağımızı ümit ediyorum. Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü yöneticileri olarak biz bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Halkımızın da bizimle beraber olması, bu görselliği izleyerek çocuklarını yelken sporuna yönlendirmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya MTB Cup Şampiyonu Philipp Antoine oldu
Alanya Dağ Bisikleti XCO C1 Yarışları Okurcalarda 120 sporcunun katılımıyla yapıldı. Elit erkeklerde...

Haberi Oku