25 yaşında bir genç olarak bugün gelen Mustafa Toklu haberi ile oldukça sevindiğimi belirtmek isterim. 
Biliyorsunuz Ankara'da yapılan mülakat sonrası AK Parti Genel Merkezi Mustafa Toklu isminde karar kıldı. "Mustafa Toklu Tek aday olarak kongreye gitsin" denildi. Diğer iki tabiri caizse aday adayı Nurettin Uludağ ve Fatih Barcın'ın partiye olan bağlarını düşündüğümüz takdirde Toklu'ya rakip olmayacaklarına kesin gözüyle bakıyorum. Genel Merkezin kararına uyacak ve Toklu'yu tebrik edecek hatta daha da ileri giderek yönetimine bile katılacaklarını düşünüyorum. 
Toklu'ya rakip olarak parti içinden çıkacak tek isim ise Sabri Tos olabilir. Daha önceki kongrede Berberoğlu'na rakip olan ancak büyük bir hüsranla kongreden ayrılan 'tabanın sesiyim' diyen Tos, yine iddiasız da olsa Toklu'nun karşısına çıkabilir, ya da çıkmaz bunu zaman gösterecek. 
Şimdi, 'yazının başında yaşını belirttin ne alakası var?' diyeceksiniz. Asıl anlatmak istediğim Mustafa Toklu'nun genç olması. Henüz 40 yaşının altında olan Mustafa Toklu, Alanya siyasetinin yaş ortalamasını şimdiden aşağılara çekti. Büyük bir olasılıkla kaza bela olmazsa AK Parti Alanya İlçe Başkanı olan Mustafa Toklu, gençliğinin verdiği ateş ve azim ile AK Parti adına güzel işler yapacaktır. 
MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan geldi hemen aklıma. Henüz 40 yaşının altına olan ve geçtiğimiz günlerde dünya evine giren Türkdoğan, Alanya'da siyasetin genç isimlerindenken şimdi tecrübeli konumuna geliyor. Hatta CHP'de 9 Aralık'ta tercihini Mehmet Can Karagöz'den yana kullanırsa işte o zaman Türkdoğan, yaşı en büyük ilçe başkanı bile olabilir. 
Mustafa Türkdoğan, Mustafa Toklu ve Mehmet Can Karagöz'ün en büyük 3 partinin başında olması belki Türkiye tarihinde bir ilk olabilir. En genç ilçe başkanları yaş ortalaması Alanya'da yaşanabilir. Bununla ilgili herhangi bir istatistik bilgim yok ama bu kadar genç 3 ilçe başkanı sanırım tarihte ilkdir. Tabi Mehmet Can Karagöz'ün önünde çok ciddi 2 rakibi olduğunu bunların sadece bir varsayım olduğunu vurguluyum.
Mustafa Berberoğlu gibi siyasetin okulunu okumuş bir isimden sonra başa geçecek olan Mustafa Toklu'nun zorlanacağı kesin. Ancak onu yakından tanıyanlar da diyor ki; "bu işi hakkıyla yapar." Bakalım bunu da bize zaman gösterecek. 
Bugün alınan karar sonrası AK Parti Gençik Kolları üyelerinin de büyük bir sevinçle sosyal medyadan tebrik mesajları yağdırmaları gözümden kaçmadı. Mustafa Berberoğlu'nu her ne kadar sevselerde 'abi' dedikleri kendi içlerinden genç birisinin eski başkanlarının bu göreve gelecek olması onları da oldukça mutlu etmiş gibi. 
Mustafa Toklu'ya adaylığının hayırlı olmasını temenni ediyor. Gençlerin sesi olacağına şimdiden can-ı gönülden inanıyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83