Turizm:
Alanya Mavi Bayrak'ta lider
Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerinden elde edilen bilgilere göre, 2019 yılı uluslararası mavi bayraklı plaj sayıları belli oldu. Türkiye 463 adet mavi bayrakla listenin üçüncü sırasında yer aldı. 463 bayrağın 202'sine ise Antalya sahip. Antalya'nın mavi bayrak çoğunluğunu da 46 bayrakla Alanya oluşturuyor.
Medya takip kurumu Ajans Press’in, Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 2019 yılı uluslararası mavi bayraklı plaj sayıları belli oldu. Böylelikle Türkiye’nin 463 adet mavi bayraklı plajı ile listenin üçüncü sırasına yerleştiği görüldü. Listenin ilk sırasında yer alan ülke ise İspanya olarak kayıtlara geçerken, 566 adet mavi bayraklı plajı olduğu saptandı. İkinci sırada yer alan ülke ise 515 mavi bayrak ile Yunanistan olurken, dördüncü sıraya 395 ile Fransa, beşinci sıraya da 385 ile İtalya’nın yerleştiği kaydedildi.

EN ÇOK MAVİ BAYRAĞA SAHİP ŞEHİR

Ajans Press, mavi bayraklı plajlar ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve ITS Medya’nın dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre ile mavi bayraklı plajlar alakalı geçen yıl basına yansıyan haber adedi bin 206 olarak kayıtlara geçti. Haber içerikleri incelendiğinde de 202 mavi bayrağa sahip Antalya’nın en çok mavi bayraklı plaja sahip şehir olarak gündemde yer aldığı görüldü.

EN FAZLA ALANYA'DA VAR

Antalya'nın sahil bandında sırayla mavi bayrağın en fazla olduğu ilçe 46 bayrakla Alanya oldu. İlçeyi takiben 44 bayrakla Manavgat ve 39 bayrakla Kemer yerini aldı. Serik 26, Muratpaşa 13, Konyaaltı 12, Aksu 11, Kaş 8, Kumluca, Finike ve Demre'nin de 1 mavi bayrağı bulunuyor.  
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yeni: Askıda olmayanlar ne olacak?

Haberi Oku