Turizm:
Alanya'nın gözde pazarından dünya uçuş rekoru kırıldı
Alanya’nın en büyük pazarı olan Rusya ile ilgili sevindirici bir gelişme yaşandı. 14-20 Eylül tarihleri arasında, Moskova-Antalya hattı dünyada en fazla uçuş yapılan hat oldu.

Eylül ayının ortasında dünya genelinde en fazla uçuş yapılan hat Moskova-Antalya hattı oldu. Moskova-Antalya ve Moskova-İstanbul ve İstanbul-Londra ise hatları dünya genelinde en çok hafa trafiği gerçekleşen ilk 5 hat arasında yer aldı.

31 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında yapılan uluslararası uçuşların geçen yılın aynı döneminin yüzde 25'i kadar olduğu belirtilen analizde, söz konusu tarihler arasında yapılan günlük uluslararası uçuş sayısının 1000 düşüşle ortalama 8 bin 400 olarak gerçekleştiği kaydedildi. Dünya çapındaki iç hat uçuşlarının sayısı ise 23 Eylül itibariyle dünya genelinde günlük 35 bine ulaştı.

Seyahat analiz şirketi Cirium'un verilerine göre, dünya genelindeki 26 bin 200 uçağın 3'te biri şu anda yerde bulunuyor.2020 yılının 38 haftasında (14-20 Eylül), Moskova-Antalya hattı dünya genelinde en fazla uçuş yapılan hat olarak kayıtlara geçti. Dahası, söz konusu haftada Moskova-Antalya uçuşları 2019 yılının aynı dönemini de geride bıraktı. İlk 5'te yer alan diğer hatlardan ikisi ise, Moskova-İstanbul ve İstanbul-Londra oldu.

2020 yılının 38. haftasında en çok uçuş yapılan hatlar şu şekilde sıralandı:

Antalya-Moscow
Faro London
Istanbul-London
Istanbul-Moscow
London-Milan
Doha-London
Athens-London
Dublin-London
Lisbon-London
Hong Kong-Taipei
Chicago-Tokyo
Dubai-London
London-Malaga
Lisbon-Paris
Amsterdam-London
Bangkok-Hong Kong
London-New York
Antalya to Kiev
Paris-Porto
Shanghai-Taipei 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın sembol oteli satılıyor

Haberi Oku