Turizm:
Alanya'nın 'Güvenli Turizm Sertifikası' alan otel sayısı 166 oldu
Alanya'da 'Güvenli Turizm Sertifikası' alanların sayısı da arttı. Sertifikasyon programına Alanya'dan 186 otel başvuruda bulunurken, 166'si belgesini aldı.

Koronavirüs salgını ile birlikte durma noktasına gelen turizm sezonu, kaynak pazarların kapıları açmasıyla yeniden hareketlenmeye başladı. Alanya'nın en güçlü kaynak pazarı olan Rusya'dan turistler akın akın gelirken, otellerde güvenirliğini kanıtlamak adına Güvenli Turizm Sertifikası'na başvurularını sürdürüyor. 50 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerine Güvenli Turizm Sertifikası'nın zorunlu hale getirilmesiyle artan 'Güvenli Turizm Sertifikası' alan sayısı, şimdilerde ise hareketliliğin başlamasıyla yükselişe geçti.

20 OTEL BELGEYİ BEKLİYOR

Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’na Alanya'da toplamda 186 tesis başvuruda bulunurken, 166'sı sertifikasını alabildi. Bakanlık ve belgeli konaklama tesislerinin 20'si ise belgelendirme sürecini bekliyor.

11 RESTORAN VE KAFE SERTİFİKA ALDI

Öte yandan Alanya'da belediye belgeli restoran, kafe ve diğer gruba giren işletmelerden de Alanya'da 12 başvuru yapıldı. 11'i sertifikasını alırken, 1'i de belgelendirme sürecine alındı. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın sembol oteli satılıyor

Haberi Oku