Turizm:
Alanyalı turizmciler 2019 sezonunu değerlendirdi

2018 sezonunda tüm zamanların rekorunu kırarak  12.5 milyon turisti ağırlayan Alanya turizmcileri gelecek sezonu merakla beklemeye başladı.  2019 sezonu için ön rezervasyonların başladığını belirten Alanyalı turizmciler ocak ayındaki fuarların ardından rakamların daha net belirleneceğini söylediler.

“Güzel bir sezon daha geçireceğimizi düşünüyoruz”

2019 sezonu için ön rezervasyonların iyi gittiğini belirten SKAL Başkanı Mehmet Nedanlı, “Tüm pazarlarda 2018 sezonu gibi güzel bir sezon geçirmeyi planlıyoruz. Rusya’da şu an çok bir artış yok. Ama Avrupa’da ciddi bir artış var ve bu biz turizmcileri umutlandırıyor. 2019’da da geçtiğimiz sezon gibi güzel bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“Fuar operatörlerinden 2019 sezonu için olumlu dönüşler aldık”

Yurtdışındaki fuarlardan 2019 sezonu için olumlu dönüşler aldıklarını belirten Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise gelecek sezon değerlendirmesi için şunları söyledi:  “Polonya ve Londra’da düzenlenen fuarlarda görüştüğümüz tur operatörleri 2019 sezonu için olumlu geri dönüşler yaptılar. 2018 sezonuyla karşılaştırdığımızda rezervasyonlarda bir artış söz konusu. Fakat hala konuşmak için erken olduğunu düşünüyorum. Otelciler ve acentacılar olarak ocak ayında katılacağımız fuarları bekliyoruz. Rusya’da da ön rezervasyonlarımız hemen hemen başladı. Ocak ayında katılacağımız fuarlardan sonra her şey daha da netleşecek.”

 

 

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

'Deniz Alıp Götürmez’ projesi
Antalya’nın Kaş ilçesinde Merkez Ortaokulu yürüttüğü ‘Deniz Alıp Götürmez’ projesiyle doğada...

Haberi Oku