Turizm:
ALKÜ turizm öğrencileri mesleğe hazır

Seyahat acenteleri ve havayolu şirketlerinin rezervasyon ve biletleme departmanında çalışabilmek için özel sertifika kurslarının üç bin lira karşılığında verdiği AMADEUS programı eğitimini bir ders kapsamında öğrenme fırsatını öğrencilerine veren ALKÜ, onlara hiçbir ücret ödemeden bu belgeye sahip olma imkânını sunmuş oldu.

“ÖĞRENCİLERİMLE GURUR DUYUYORUM”

ALKÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tolga Gül ile sertifika almaya hak kazanan öğrencileri makamında kabul eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı öğrencilerin bu başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizler göreve geldiğimizden bu yana ‘Öğrencilerimize nasıl daha faydalı olabilir, onlar için neler yapabiliriz?’ kaygısını taşıdık hep içimizde. Onların gelecek kaygısı yaşamadan en iyi eğitimi almaları ve mezun olduklarında iş kaygısı ile hayata atılmalarını en alt düzeyde tutmak için akademik anlamda elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Şimdi görüyorum ki bu gayretlerimizin meyvesini alıyoruz. Öğrencilerimiz henüz mezun olmadan sertifikaları ile dünyadaki havayolu firmalarının yer hizmetlerinde rezervasyon ve biletleme ehliyetine sahip oldular. Bu tür başarılar bizleri mutlu ediyor ve ne kadar doğru yolda ilerlediğimizi bizlere göstermiş oluyor.” dedi.

“BİR ADIM ÖNDEYİZ”

Ziyarette, ALKÜ Turizm Fakültesini sadece “oteller ve acenteler” alanından çıkararak imkânlarını ve ufkunu açmayı hedeflediklerini, bu doğrultuda biletleme programını fakültelerine kazandırdıklarını ifade eden ALKÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tolga Gül de Rektör Pınarbaşı’na desteklerinden dolayı teşekkür etti. Gül, “Kısıtlı sayıda üniversitenin ders müfredatında bu tür programların kullanılması, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği öğrencilerine diğer okulların turizm mezunlarına göre bir adım önde olma fırsatını sağlamıştır.” dedi.

Öğrenciler, bu programı üniversiteye kazandırarak eğitimlerini zenginleştiren Rektör Pınarbaşı’na teşekkür edip, kazandıkları sertifikaları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Rektör Pınarbaşı öğrencilere en iyi eğitimi sağlamak için gayretle çalışan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kantarcı ve dersin hocası Yrd. Doç. Dr. Tolga Gül’ü de ayrıca tebrik etti.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Corendon'un GZP hedefi 4 milyon yolcu
Yeni yatırımlarını tanıtmak için acente yetkilileriyle özel bir yemekte bir araya gelen ve 2019 yılına...

Haberi Oku