Turizm:
Başbakan Yıldırım'dan turizm açıklaması
Türkiye'den Budapeşte'ye 1.5 saatte ulaşılabildiğini ifade eden Binali Yıldırm, ''Bu tamam ama, vizelere gelince orada biraz duralım. Vizelerde sıkıntı var. Vizeleri iş adamlarından başlamak üzere gevşetmemiz lazım. İnsanların seyahatini kolaylaştırmalyız.'' dedi.

''VİZELER KONUSUNDA AB ELİNDEN GELEN ZORLUĞU GÖSTERİYOR''

İkili ilişkilerin geliştirilmesi için vize kolaylığının dikkate alınması gerektiğini belirten Yıldırım, 'AB ile müzakereleri yürütüp vize muafiyeti almayan tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti. ''Bu da AB'nin ayıbı diye düşünüyorum'' diyen Yıldırım, ''AB elinden gelen zorluğu göstermeye devam ediyor. Geçen sene anlaşmaya varmıştık Ne yazık ki daha mürekkebi kurumadan yürürlükten kaldırıldı.'' ifadelerini kullandı.

''TURİZMDE GEÇMİŞ YILLARIN CANLILIĞINA ERİŞMELİYİZ''

Türkiye'nin ilk 4 aylık ziyaretçi rakamlarının geçen yılın altında gerçekleştiğini belirten Binali Yıldırım, ''Bunun nedenleri üzerinde durmalıyız. Turizmde geçmiş yılların canlılığına erişmeliyiz. Turizm sadece bir ticaret olarak görülmemeli. Dostluğun arkadaşlığın gelişmesine fayda sağladığını da dikkate almalıyız. Turizm firmalarının yeni formüller geliştirmelerinde fayda var.'' değerlendirmesini yaptı. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

4 Rus şehri ile havadan bağlanıyoruz
Alanya, Antalya, Bodrum ve İstanbul'dan Rusya’nın 14 şehrine sefer başlatan Onur Air, bu uçuşlarla...

Haberi Oku