Turizm:
Bayramın yıldızları: Alanya, Bodrum, Side ve Kemer
Ramazan Bayramı bu yıl 25 Haziran Pazar günü başlayıp 27 Haziran'da sona erecek.  Ramazan Bayramı'nın okulların da kapandığı döneme denk gelmesi nedeniyle yaklaşık 300 bin kişi bayram tatilini sahil kentlerindeki otel ve pansiyonlarda geçirecek. Bayram tatili döneminin turistik merkezlerde yabancı turist talebinin de en yüksek olduğu döneme denk gelmesi nedeniyle sektör temsilcileri, deniz-güneş-kum tatili planı yapanların elini çabuk tutması önerisinde bulundu.

ETS Tur Genel Müdür Yardımcısı  Suat Özbek, bu  Ramazan Bayramı'nda en çok tercih edilen turizm merkezlerinin başında  Antalya'nın geldiğini söyledi.  Antalya'da  Kemer,  Side ve  Alanya'nın çok yüksek talep gördüğünü belirten  Suat Özbek, en yüksek talep gören diğer tatil merkezinin ise  Bodrum olduğunu kaydetti.  Antalya ve  Bodrum'a aşırı ilgi olduğunu belirten Özbek, "Aslında tüm sahil kentlerine ilgi var.  İzmir'e yakın  Kuşadası,  Çeşme gibi destinasyonlar,  Marmaris gibi makul fiyatlı bölgeler,  Ayvalık, bütün sahil kentlerine ilgi var" dedi.

YUNAN ADALARINA VİZESİZ GEMİ TURU

Bu bayramı yurtdışında geçirmek isteyen tatilcilerin ise en çok Yunan adalarına vizesiz düzenlenen gemi turlarına talepte bulunduğunu kaydeden  Suat Özbek, "Bayram döneminde bizim de bir gemimiz yola çıkıyor. Vizesiz olması büyük kolaylık sağlıyor. Yunan adası turları 3 veya 4 gece tur paket satışlarıyla yapılıyor. Fiyatların 200 euro'dan başlaması da talebi artırdı" dedi.

BU BAYRAM KIBRIS PAHALI GELDİ

Özbek, önceki bayramlarda yurtdışı tatilcilerin en yoğun ilgi gösterdiği  Kıbrıs'a ise bu bayramda eskisi kadar rağbet olmadığını kaydetti. Uçak biletlerinin pahalı ve otel fiyatlarının standartların üzerinde olmasının  Kıbrıs'a talebi düşürdüğünü belirten  Suat Özbek, "Herhalde casino misafirlerinin yoğun talebi nedeniyle fiyatlar standart seviyelerin üzerine çıktı. Bu da diğer tatilciler açısından talebi düşürdü. Kısa tatil süresi olması nedeniyle uzak destinasyonlardan daha çok  Paris,  Roma, Budapeşte,  Viyana gibi  Avrupa başkentleri yoğun talep görüyor" dedi.

300 BİN TATİLCİ

Bayram döneminde sahil kentlerindeki otellerde deniz-güneş-kum tatili planlayan kişi sayısının toplamda 300 bin civarında olabileceğini dile getiren Özbek, "Tur operatörleri ve seyahat acentaları aracılığıyla yaklaşık 150-200 bin civarında tatilci sözkonusu. Bir o kadar da kendi programını yapan olsa, bayram döneminde memleketine gidecekler haricinde 300 bin civarında kişi seyahat edecek" dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALTAV’dan milyonluk tanıtım
Başkan Yücel, “Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın çalışmalarıyla uluslararası medya kuruluşlarında...

Haberi Oku